11 лютого 2014, 15:09

Поєднання двох практик: кримінальної та податкової

Реалії переходу від податкового права до кримінального

Опубліковано в №07 (401)

Олександр Мінін
Олександр Мінін «КМ Партнери, ЮФ» старший партнер

Коротко про кримінальні справи, і… податки. Число саме кримінальних справ, чи то пак досудових розслідувань, пов’язаних із податками, значно побільшало із прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу (далі – КПК). Завдяки новому КПК кримінальне провадження стає стандартним продовженням майже кожної перевірки платників податків, у результаті якої робляться значні нарахування. А це звичайний фінал у багатьох перевірках. Так, кримінальна складова стає звичним елементом для фахівців з практики оподаткування. І для багатьох юрисконсультів підприємств практичне знайомство з кримінальним законодавством також відбувається через справи, пов’язані саме з оподаткуванням. Тож такі справи значною мірою формують уявлення бізнесу про систему кримінального провадження в цілому.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Завдяки зняттю новим КПК бар’єру попередньої перевірки при запуску кримінального розслідування, мало не кожен акт податкової зі значними нарахуваннями стає підставою для цього. Тобто спір з державою щодо податків на велику суму автоматично генерує кримінальне розслідування. А далі вже питання про те, що не варто турбуватися, «закриють», от тільки що або кого?

При цьому на практиці програш спору в адміністративному суді часто­густо сприймається в кримінальній справі як доведення ухилення від сплати податків. Виникає враження, що наявність будь­якого спору з податковою на значну суму вже здається «злочином», який треба обов’язково розслідувати, і саме з кримінального погляду. Що ж, таким чином створюється додаткова мотивація платникам податків не відхилятися від «генеральної лінії» податкової.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати