13 лютого 2020, 12:22

Squeeze-out: конституційний чи не зовсім?

Костянтин Заблоцький
Костянтин Заблоцький «Sayenko Kharenko» юрист

В перші роки існування Закону України «Про акціонерні товариства» (далі – Закон про АТ) законодавець навіть не замислювався про впровадження механізму примусового викупу акцій. Перша спроба закріпити процедуру squeeze-out на законодавчому рівні датується 2010 роком та пов’язується з законопроектом «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» щодо вдосконалення механізму діяльності акціонерних товариств. Зокрема, зміни передбачали доповнення Закону про АТ новою статтею 651 щодо примусового викупу акцій товариства, положення якої є доволі схожі до положень нині діючої статті 652 Закону про АТ. Однак 13 січня 2011 року Президент України наклав вето на запропоновані зміни, стверджуючи про їхню неконституційність.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ситуація дещо змінилася з прийняттям 7 квітня 2015 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» № 289-VIII, метою якого було підвищення рівня захисту прав інвесторів через введення, серед іншого багатьох нових інструментів, а саме:

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати