22 січня 2013, 20:44

Шляхи вирішення спорів між акціонерами товариства: тенденції законодавства

Використання виконавчого органу товариства проти інтересів акціонерів

Опубліковано в №03-04 (345-346)

Арсен Мілютін
Арсен Мілютін директор департаменту реструктуризації та стягнення заборгованості Ощадбанку

Проблематикою в корпоративних спорах досі залишається використання виконавчого органу товариства проти інтересів акціонерів. На жаль, тенденцій щодо зміни такого стану речей поки нема.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Механіка дій є вже відпрацьованою. Виконавчий орган товариства, який починає діяти проти інтересів акціонерів або певної групи акціонерів, за допомогою ухвал(и) судів про забезпечення позову (як правило, надуманого) встановлює заборону державному реєстратору вносити зміни до єдиного державного реєстру юридичних осіб у відношенні цього товариства. Такий спосіб забезпечення позову прямо не суперечить статті 67 ГПК України, яка не допускає заборони на проведення загальних зборів. Разом із тим, будь-яке рішення загальних зборів фактично стає таким чином заблокованим, адже цей орган втрачає важіль впливу на виконавчий орган, який неможливо усунути від виконання повноважень внаслідок судової заборони.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати