22 січня 2013, 18:47

Податкові наслідки операцій з корпоративними правами

Особливості Закону № 5519-VI

Опубліковано в №03-04 (345-346)

Апофеозом протиправної та безглуздої правотворчості Верховної Ради України (далі – ВРУ), що відійшла в минуле, є прийняття Закону України від 06.12.2012 р. № 5519-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів» (далі – ЗУ № 5519-VI). Але одночасно це є і характеристикою якості роботи Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) як суб’єкта законодавчої ініціативи та основного ініціатора прийняття Закону – Державної податкової служби України. При прийнятті та введенні у дію закону порушено все, що тільки можна порушити – як в юридичній, так і у економічній площині, а також у царині практичного досвіду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Те, що ЗУ № 5519-VI приймався зі значними порушеннями Регламенту ВРУ, вказували навіть експертне та юридичне управління ВРУ. Але вкотре доводиться констатувати, що впровадження нових законів про оподаткування не повинно суперечити ст. 27 Бюджетного кодексу України (закони України або їх окремі положення, які впливають на показники бюджету і приймаються після 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим) та пп. 4.1.9 п. 4.1 ст. 4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніше ніж за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому діятимуть нові правила та ставки).

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати