03 грудня 2013, 15:36

Корпоративні спори в господарських судах

Судова практика

Опубліковано в №49 (391)

Олег Огородник
Олег Огородник Юрист, правозахисник

Термін «корпоративні спори» застосовується в судовій практиці давно, водночас як зміст самого поняття, так і межі його застосування чітко не визначені ні в законодавстві, ні в правовій доктрині.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Господарські товариства – універсальна і найоптимальніша в стабільному майновому обороті організаційно­правова форма суб’єктів господарювання. Необхідною умовою для їх діяльності є забезпечення ефективного та своєчасного захисту прав та охоронюваних законом інтересів учасників корпоративних відносин, які пов’язані зі створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності господарських товариств.

Корпоративні спори виникають з корпоративних правовідносин, тобто є спорами учасників товариства, у тому числі тих, що вибули з товариства, а також спори між учасниками, пов’язані зі створенням, управлінням, діяльністю та припиненням товариства, підвідомчі господарським судам та розглядаються за місцезнаходженням такого товариства.

У свою чергу, корпоративними правовідносинами є відносини, що виникають з корпоративних прав. При цьому чинне законодавство України визначає корпоративні права як права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарського товариства, що включають право на участь цієї особи в управлінні господарським товариством, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даного товариства та активів у разі ліквідації останнього відповідно до закону, а також інші права, передбачені законом та статутними документами.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати