03 грудня 2013, 15:32

Корпоративні спори в акціонерних товариствах

Окремі аспекти судової практики

Опубліковано в №49 (391)

Олександр Зудінов
Олександр Зудінов «ЮКРЕЙН ЛІГАЛ КОМПАНІ, ЮФ» Старший юрист

Поняття акціонерного товариства висвітлено в Господарському кодексі України та більш спеціалізованому нормативно­правовому акті – Законі України «Про акціонерні товариства» № 514­VI від 17 вересня 2008 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, відповідно до ст. 80 Господарського кодексу України акціонерне товариство – це господарське товариство, яке має статутний капітал, поділений на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов’язаннями тільки майном товариства, а акціонери несуть ризик збитків, пов’язаних із діяльністю товариства, у межах вартості належних їм акцій.

Стаття 3 Закону України «Про акціонерні товариства» уточнює поняття акціонерного товариства та визначає, що корпоративні права акціонерного товариства посвідчуються акціями.

Акціонерні товариства є найнадійнішою та найстабільнішою формою господарських товариств у питанні, що стосується захисту активів товариства. А тому є найефективнішою організаційно­правовою формою для компанії, яка має великі капітали.

Проте разом з тим, організаційно­правова форма акціонерних товариств характеризується особливою складністю та індивідуальністю.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати