Поняття акціонерного товариства висвітлено в Господарському кодексі України та більш спеціалізованому нормативноправовому акті – Законі України «Про акціонерні товариства» № 514VI від 17 вересня 2008 року.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Так, відповідно до ст. 80 Господарського кодексу України акціонерне товариство – це господарське товариство, яке має статутний капітал, поділений на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов’язаннями тільки майном товариства, а акціонери несуть ризик збитків, пов’язаних із діяльністю товариства, у межах вартості належних їм акцій.
Стаття 3 Закону України «Про акціонерні товариства» уточнює поняття акціонерного товариства та визначає, що корпоративні права акціонерного товариства посвідчуються акціями.
Акціонерні товариства є найнадійнішою та найстабільнішою формою господарських товариств у питанні, що стосується захисту активів товариства. А тому є найефективнішою організаційноправовою формою для компанії, яка має великі капітали.
Проте разом з тим, організаційноправова форма акціонерних товариств характеризується особливою складністю та індивідуальністю.