27 квітня 2020, 15:44

Важливі питання визначення уповноваженої особи замовника

Прес-служба Сьомого апеляційного адміністративного суду

Нещодавно законодавець вніс зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). У розділі Х «Прикінцеві та перехідні положення» нової редакції цього Закону, яка набула чинності з 19.04.2020, передбачено, що до 01.01.2022 замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Згідно з нормами статті 13 Закону № 922, процедурами закупівель є:

· відкриті торги;

· торги з обмеженою участю;

· конкурентний діалог;

· переговорна процедура закупівлі.

У Законі № 922 не прописано особливих умов щодо проведення цих процедур, однак у ньому передбачено конкретні вимоги до спрощеної процедури закупівлі. 

Статтею 11 Закону № 922 зазначено, що відповідальною за організацію та проведення спрощеної закупівлі є уповноважена особа. При цьому про виконання таких закупівель тендерним комітетом чи про можливість делегувати йому такі повноваження не йдеться.

Таким чином, відповідальною за організацію та проведення спрощеної закупівлі (придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за «порогові») з 19.04.2020 є лише уповноважена особа, що підтверджує і Мінекономіки.

Згідно зі статтею 11 Закону № 922, уповноважена особа визначається або призначається замовником одним із трьох способів:

1. Шляхом покладення на штатного працівника функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством.

Варто зауважити, що на сьогодні чинним законодавством не передбачено спеціальної доплати за здійснення такої додаткової роботи.

2. Шляхом введення до штатного розпису посади, на яку буде покладено обов’язки виконання функцій уповноваженої особи.

Водночас постає питання, як бути тим установам, типовими штатними розписами  яких не передбачено таку посаду та не визначено умови оплати праці.

3. Шляхом укладання трудової угоди (контракту).

При цьому  особа, залучена замовником (у разі такого залучення)  за договором про надання послуг для проведення процедур закупівель / спрощених закупівель, не може бути визначена уповноваженою. 

Таким чином, Замовникам у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» доведеться самостійно врегулювати питання роботи уповноважених осіб з публічних закупівель: чи додати посаду уповноваженої особи до штатного розпису установи, чи здійснювати доплати за виконання додаткової роботи тощо.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати