22 листопада 2021, 10:52

Українцям запропонують фіксувати порушення Правил дорожнього руху за винагороду

Тетяна Даниленко
Тетяна Даниленко Керівник адвокатського бюро Тетяни Даниленко, адвокат

Комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації на засіданні у жовтні 2021 р. розглянув два нових законопроєкти: проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі суспільства у заходах контролю за безпекою дорожнього руху та дотриманням правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів» №5798 від 16.07.2021 р. та альтернативний законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі суспільства у заходах контролю за безпекою дорожнього руху» №5798-1 від 03.08.2021 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Актуальність цих законопроєктів зросла після впровадження на автошляхах України автофіксації порушень ПДР та, як результат, поповнення державного бюджету за кошти чисельних порушників.

Що пропонують народні обранці та як це позначиться на житті українців?

До фіксації порушень Правил дорожнього руху (далі – ПДР) залучать активних громадян, які мають забезпечити «громадський контроль» за безпекою на тих ділянках доріг, що не контролюються ні посадовими особами безпосередньо, ні комплексами автоматичної фіксації.

Отже, особа, яка є свідком порушень ПДР, матиме можливість «попрацювати» правоохоронцем і зафіксувати такі порушення в режимі фотозйомки або відеозапису з використанням спеціального програмного засобу та направити отриману інформацію до управління патрульної поліції, таким чином отримавши статус сповіщувача. Такий механізм дозволить карати порушників у кілька кліків. Для цього знадобиться лише телефон/планшет з камерою та спеціальний застосунок. Мобільний пристрій фіксує порушення ПДР, а через додаток «Дія» особа надсилає дані до поліції.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати