18 червня 2013, 17:22

Становище на ринку контрафактної та піратської продукції

Результати обговорення на міжнародному форумі

Опубліковано в №25 (367)

Ситуація з ринком контрафактної та піратської продукції в Україні досить напружена. Більше того, Україна посіла чільне місце за показниками порушення прав інтелектуальної власності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Звичайно, цей показник є сумнозвісним, тож до вирішення цього питання було залучено не тільки державні органи. Зазначена проблема має не лише правовий характер, а й суспільний. Тобто навіть маючи досконалу нормативно­правову базу, що забезпечує якісний захист прав інтелектуальної власності, кількість порушень прав на об’єкти інтелектуальної власності не зменшиться. Це пов’язано перш за все з тим, що люди на рівні свідомості не розуміють і не бажають розуміти особливості права інтелектуальної власності.

З іншого боку, не можна не погодитися з думкою, що в разі прийняття якісних законів суспільство буде дотримуватись норм права, а рівень правопорушень відповідно знизиться.

У зв’язку з актуальністю даної тематики 11 червня 2013 року в Києві було проведено I Міжнародний український форум «Реальний бізнес проти контрафакції та піратства». Цей захід став першою подією такого масштабу в Східній Європі.

Форум зібрав провідних міжнародних та українських експертів з питань захисту від контрафактної продукції та піратського контенту, представників відомих брендів consumer goods, фармацевтики, косметики та побутової хімії, будівельних матеріалів, запчастин, побутової техніки та електроніки, виробників продуктів харчування та лікеро­горілчаної продукції – виробників товарів, які найчастіше схильні фальсифікації, а також найбільших виробників медіа­контенту та програмного забезпечення.

До дискусій були запрошені авторитетні фахівці в сфері захисту авторських і суміжних прав і протидії піратству, а також правовласники з числа виробників популярного контенту – програмного забезпечення, музики, кіно, телевізійних програм та серіалів.

Олександра Ведричковська­Карпінська, радник ЮФ WKB (Польша), вказала на необхідність запобіжних заходів щодо захисту прав на інтелектуальну власність. Зокрема, при вжитті цих заходів можна зупинити саме правопорушення, встановити винятковість об’єкта інтелектуальної власності. Також захищені права на об’єкти допомагають синхронізувати інформацію, що впливає на збір доказів по справі, а в результаті можна очікувати перспективних рішень.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати