27 серпня 2019, 15:27

Соціальний захист та пенсійне забезпечення ВПО

Опубліковано в №35 (689)

Юлія Трало
Юлія Трало координатор з питань надання правової допомоги БФ «Право на захист»

З початком збройного конфлікту на Донбасі однією з найскладніших проблем у сфері правового регулювання стала необхідність створення правового поля в умовах, які до того часу не існували. Наразі не можна з впевненістю констатувати, що таке завдання було успішно вирішене.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Одним з найбільш актуальних залишається питання соціального забезпечення населення. До того ж саме ця категорія справ складає значну частину судової практики. Така ситуація пов'язана з високою періодичністю змін правового поля в соціальній сфері, його неорганічним поєднанням з іншою правовою базою.

Враховуючи віковий та соціальний склад населення регіону, таке становище правової сфери найбільше позначилося на вразливих та соціально-незахищених верствах населення — пенсіонерах та отримувачах соціальних виплат (інваліди, діти, особи, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, тощо).

Ключову роль у цьому процесі відіграла постанова Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 р. №595, норми якої передбачали припинення виплат на непідконтрольних уряду територіях та відновлення таких виплат після фактично деокупації, а також встановлювали можливість отримання пенсійних і соціальних виплат виключно у разі переміщення.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати