Зробити швидкий та якісний ремонт квартири у місті Львів допоможуть майстри компанії RBK-Kronos. Однак до початку робіт власникам квартир у багатоповерхових будинках потрібно подбати не лише про будівельні матеріали та дизайн-проєкт. Необхідно заздалегідь дізнатися, що не можна робити під час ремонту. Адже деякі дії можуть наражати на небезпеку інших мешканців будинку.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Найголовніші заборони
Кожен з мешканців багатоповерхівки відповідає як за стан власної квартири, так і за стан усього будинку. І деякі роботи у квартирах проводити взагалі не можна через те, що вони можуть стати причиною руйнування будинку.
Що не можна робити?
- Розбирати зовнішні стіни, щоб приєднати лоджію чи балкон до кімнати.
- Частково або повністю розбирати міжповерхові перекриття, щоб зробити одну дворівневу квартиру з двох, що знаходяться одна над іншою.
- Збільшувати площу санвузлу за рахунок площі інших приміщень квартири.
- Робити отвори у опорних стінах. Для виконання таких робіт необхідно затвердити проєктну документацію.
- Робити самовільні прибудови чи надбудови до багатоповерхівки.
Крім того, важливо пам’ятати, що в багатоквартирних житлових будинках, в тому числі гуртожитках забороняється проводити роботи підвищеної шумності з 21:00 до 8:00 години у будні, а також цілодобово — у свята та вихідні.
Основні нормативні документи, які це регулюють
Ремонтно-будівельна діяльність в Україні регулюється законами:
- Про регулювання містобудівної діяльності.
- Про житлово-комунальні послуги.
- Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення.
- Житловим Кодексом України (стаття 100).
- Правилами користування приміщеннями житлових споруджень і гуртожитків.
Брати спеціальний дозвіл на проведення ремонтно-будівельних робіт або подати декларацію в ДАБІ необхідно у разі капітальних перетворень. Наприклад, коли під час ремонту квартири з нуля в новобудові планується її перепланування.
А щоб перевести житлове приміщення в нежитлове необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування, де видадуть дозвіл на проведення реконструкції. Однак зробити з житлового приміщення офіс чи магазин можна лише у квартирі, яка розташована на першому чи цокольному поверсі.
Що робити, щоб не дратувати ремонтом сусідів
Якщо ви плануєте виконувати ремонт самостійно після роботи та у вихідні, то проблеми із законом у вас точно виникнуть. Адже в Україні проводити гучні роботи дозволяється тільки з 8 до 21 години в робочі дні. Тому краще звернутися до професійних ремонтників, які використовують сучасні інструменти та знають всі вимоги закону.
Ініціатору ремонту потрібно завчасно попередити своїх сусідів про те, що він планує робити ремонт, зорієнтувати в термінах та домовиться про години тиші (якщо, наприклад, у сусідів немовля чи старі батьки, яким потрібно відпочивати).