05 грудня 2018, 12:48

Роль омбудсмена у захисті прав людини: що, як і навіщо?

Опубліковано в №49 (651)

Олександра Чігріна
Олександра Чігріна «ЮК Волхв» юрист

Особливе місце серед органів, покликаних захищати права та свободи людини й громадянина, займає посада обмудсмена. Ця посада має переважно політичний, а не правоохоронний характер. Її головне завдання полягає в тому, щоб захистити права та свободи людини тоді, коли інші державні органи виявляються неспроможними, оскільки причиною порушень є недосконалість законів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Історичний аспект

Заснування посади обмудсмена пов’язується з іменем Короля Швеції Карла XII. У 1713 р. він призначив Королівського омбудсмена, якому були надані повноваження з контролю за виконанням законів і статутів у країні та нагляду за виконанням посадовими особами їхніх обов’язків під час відсутності короля у країні.

Першим Парламентом, де було засновано посаду омбудсмена, став Парламент Швеції у 1809 р. Ця посада була встановлена в Конституції країни, яка була прийнята того ж року. Протягом тривалого часу ця посада не була поширеною, проте згодом почала запроваджуватися в інших країнах Європи.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати