24 березня 2023, 12:57

Повноваження органів прокуратури під час розгляду звернень

За інформацією Чернігівської окружної прокуратури

Право громадян на звернення закріплено в ст. 40 Конституції України, згідно з якою усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути їх і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом термін.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Попри внесення змін до чинного законодавства, громадяни продовжують звертатися до Чернігівської окружної прокуратури з питаннями, для розгляду яких органи прокуратури не мають повноважень. У звʼязку з чим такі звернення спрямовуються до інших відомств для їх розв'язання.

Статтею 131-1 Конституції України та Законом України «Про прокуратуру» визначено вичерпний перелік функцій, які здійснюють органи прокуратури:

1) підтримання публічного обвинувачення в суді;

2) організація і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими та розшуковими діями органів правопорядку;

3) представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і порядку, що визначені законом.

За чинним законодавством прокуратура не має повноважень на проведення перевірок за заявами та скаргами шляхом витребування матеріалів, призначення перевірок контролюючими органами, відібрання пояснень від осіб та внесення документів прокурорського реагування.

Тому заявникам перед поданням звернення необхідно визначитися, до компетенції якого органу влади, контролю чи місцевого самоврядування належить вирішення тих чи інших питань.

Водночас заявникам потрібно мати на увазі, що відповідно до положень Закону України «Про звернення громадян», а також ст. 55 Конституції України прийняті органами державної влади, місцевого самоврядування, контролюючими та іншими органами, підприємствами, установами та організаціями або їх посадовими особами рішення за зверненнями громадян можуть бути оскаржені до відповідного органу вищого рівня або до суду.

Громадяни можуть звернутися до Чернігівської окружної прокуратури:

1. Зі зверненнями:

  • поштою: 14000, м. Чернігів, вул. Шевченка, буд. 1;
  • електронною поштою: chernigiv.prok.zvern@chrg.gp.gov.ua;
  • за телефоном "гарячої лінії": (0462) 67-41-02.

2. Із запитами на публічну інформацію:

  • поштою: 14000, м. Чернігів, вул. Шевченка, буд. 1;
  • електронною поштою: chernigiv.prok.pub@chrg.gp.gov.ua;
  • за телефоном: (0462) 67-68-42.

У зверненні має бути зазначено:

1. Прізвище, ім'я, по батькові заявника.

2. Місце проживання заявника, контактний телефон.

3. Викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним (застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається).

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз'ясненнями.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати