Ще зовсім недавно соціальні мережі використовувались виключно як засіб комунікації, однак станом на сьогодні мільйони людей щодня витрачають час на віртуальний простір як платформу для ведення бізнесу та розвитку особистого бренду. Така стратегія соціального маркетингу підвищує лояльність до компанії, її впізнаваність та зацікавленість її послугами. Бізнес, маючи бажання крокувати в ногу з часом, масово розширює медійну присутність та відстежує нові тенденції у цій сфері.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
TikTok — соціальна мережа, яка за короткий час стала digital- проривом, що змінив динаміку й характер охоплення аудиторії. Статистичні дані свідчать, що він налічує понад 800 млн користувачів, доступний 75 мовами світу, а його аудиторія надзвичайно різнопланова як за родом занять, так і за уподобаннями. З огляду на це на початку 2020 р. ми з командою EVERLEGAL вирішили створити мій канал у TikTok, започаткувавши цим новий тип комунікації юриста з потенційними клієнтами.
Коли ми тільки починали, не було системного розуміння, як саме працюють алгоритми TikTok, як залучається цільова аудиторія, як вона утримується в підписниках тощо. Зате ми точно знали, що настільки популярний та насичений людьми майданчик потребує юридичного контенту. Завдання, яке я ставив перед собою, полягало у наданні користувачам TikTok ґрунтовних та зрозумілих відповідей на прості побутові питання, і головне — у форматі відео тривалістю до 60 секунд. Ми робили регулярний «посів» актуальних тематик, наповнювали відео змістовним контентом, підбирали потрібний реквізит, активно відповідали на запитання аудиторії, і це дуже швидко дало бажаний результат — мільйонні перегляди відеороликів та 100 тис. підписників за перші 3 місяці роботи.
Водночас постійно відбувався аналіз усіх процесів: як частота «виходу в ефір» впливає на кількість залучених підписників, завантаження відео в який період доби сприяє найбільш активному перегляду, яку аудиторію цікавить юридичний контент, які запитання та коментарі залишають підписники, де краще проводити зйомки, звідки вести трансляцію, якими тегами підписувати відео тощо. При цьому ми не боялись експериментувати і слідкували за «приливами» й «відливами» цільової аудиторії.
Варто відзначити, що 98% моїх підписників — мешканці України. Це колосальний показник досягнення саме тієї мети, яку ми перед собою ставили. І в даному випадку ключову роль зіграла українська мова відео блогу. Для порівняння, відео українських юристів, які ведуть блоги російською мовою, не досягають такого ефекту, оскільки вони потрапляють на російськомовні аудиторії інших країн і збирають там велику кількість глядачів та підписників, що, з одного боку, ніби підвищує статистику, а з іншого — робить цільову аудиторію менш якісною. Погодьтесь, яка користь підписнику з Молдови чи Казахстану від вашого відео про застосування українського законодавства? І навпаки: яка вам користь від перегляду вашого відео людиною з Камчатки?
А ми завдяки україномовному контенту нарощуємо аудиторію саме з України, якій наші відео корисні в першу чергу. Крім того, ми розуміємо, що український підписник — це «найближчий клієнт» в коротко- та середньостроковій перспективі.
Поділюсь інсайдом: ми отримуємо по 3-4 запити на місяць. І мова йде не про запитання в коментарях чи в «дайректах», а про повноцінні запити на e-mail про юридичну консультацію. Тобто клієнт проходить повний маршрут ознайомлення зі мною і компанією, починаючи від перегляду відео, сприйняття юриста, зацікавленості тематикою, продовжуючи переходом за посиланням у моєму профілі в TikTok на сайт EVERLEGAL, ознайомленням з моїм та інших юристів портфоліо вже на сайті компанії й закінчуючи листом на робочу пошту чи дзвінком на офісний номер телефона.
Ми переконані, що цей показник зростатиме, адже на сьогодні TikTok — найбільш активний та прогресивний соціальний майданчик. Більше того, його аудиторія постійно «росте» у віці: якщо ще 2–3 роки тому основу мережі складали школярі та студенти, то сьогодні значну частину становлять люди 25+, 30+ і 35+. Відтак, якщо ви перебуваєте в роздумах, чи зможе TikTok стати інструментом просування вашого бренду фахівця, то моя відповідь: «Однозначно так!» Крім того, вже сьогодні цей майданчик диктує новий і абсолютно інший підхід до продажу послуг, адже формат короткометражних відео зобов'язує блогерів записувати більш якісний точковий контент і тим самим привчає аудиторію сприймати тільки необхідне та актуальне. Відповідно, TikTok виховує більш вибагливу аудиторію та більш професійних надавачів послуг. Тож чим раніше ви опануєте цю соцмережу, тим швидше монетизуєте у ній свій продукт.