Хороші інструменти для успішного бізнесу в наш час дуже добре відомі: можна почати з купівлі або реєстрації офшору в безподатковій офшорній зоні чи з нерезидентної компанії у форматі «1+» – торговельної фірми в лояльній європейській або неофшорній юрисдикції. Широкий попит народжує пропозиції, і навпаки, але як визначитися з найоптимальнішою схемою оптимізації – ось у чому питання.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Відповісти на нього на нещодавньому тематичному семінарі «Офшори, практичні схеми та рекомендації» спробували спеціалісти міжнародної консалтингової групи компаній, що працюють у сфері оптимізації оподаткування ICG, – керуючий партнер Іванка Пилипюк і юристи Ірина Нестеренко та Артем Деменков.
Серед питань, які цікавили учасників семінару, значилися такі.
Чи обов’язкове одержання ліцензії при реєстрації офшорної компанії?
«Якщо інвестувати, вносити в статутний капітал компанії гроші або інші майнові цінності, необхідно отримувати ліцензію НБУ або Міністерства економіки України, – неодноразово підкреслювала Іванка Пилипюк. – Якщо ж акції чи інші корпоративні права отримані за договором дарування, у такому разі ліцензію отримувати не потрібно, необхідно лише декларувати такі валютні цінності».
За словами експерта, дарування є досить поширеною альтернативою інвестиційним формальностям, хоч і досить двозначною. Адже дистанціюватися від такого подарунка можна лише до певного моменту, мовляв, «мені подарували, нічого не знаю, не приймав…».
Більш того, якщо офшор спрямовано на володіння, то що більше бенефіціар дистанціюється від нього, то більше шансів втратити активи цього офшору у випадку форсмажору.
«Звісно, 100% гарантії ніхто не дає, – каже з цього приводу Артем Деменков. – Але якщо говорити про класичні офшори, номінали там несуть відповідальність за свою недобросовісність, до того ж існує трастова декларація».
За словами експертів, уряд будьякої острівної республіки добре розуміє, що, окрім пальм, під якими сидять усі ті, хто не працює номіналом, у цієї республіки зазвичай немає ніяких інших принад, тим паче інвестиційних. Тож можна не сумніватися, що такий тямущий уряд зробить усе можливе для того, аби створити бенефіціарам по всьому світу комфортні умови для співпраці з місцевими номіналами.
Зареєструвати офшор відповідно до українського законодавства також не дуже проблематично.