Нещодавно АПУ розпочала новий проєкт, покликаний сприяти циркуляції досвіду на юридичному ринку. Так, упродовж місяця правники матимуть змогу особисто поспілкуватися з ТОП-овими колегами, отримати відповіді на власні запитання з перших вуст і поповнити «кеш» безцінними знайомствами. Тож, про що цей проєкт, чим особливий та чому такий шанс не можна проґавити? Ми поспілкувалися з його організаторами та учасниками і зібрали всю, найголовнішу інформацію в одному матеріалі.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
«Альфа» проєкту та його передісторія з перших вуст
Ініціатива була запущена разом із початком літа – 2 червня розпочався набір до першого курсу занять. Про мету проєкту його менеджерка та ідейна натхненниця Катерина Пищик розповідає – курс створений для тих, хто готовий до перезавантаження та руху вперед, за новим вектором саморозвитку. Далі — пряма мова.
«Обізнаний — значить озброєний» — відклалося в пам'яті ще зі шкільної лави. У світі, де інформація надходить до нашої свідомості щомиті, важливо не тільки бути впевненим у власній обізнаності, а й віднайти момент для паузи та переосмислення, щоб точно переконатися — ти на вірному шляху.
«Куди ми рухаємося? Чи мій це шлях? Або ж я вкотре несвідомо керуюся чиїмось прикладом?»
Для тих, хто знайшов час для паузи, ми з колегами й ініціювали проєкт Partners School. Це серія онлайн-зустрічей із представниками провідних юридичних компаній. Задум полягав у створенні умов для безпосередньої комунікації і передачі практичного досвіду від лідерів юридичного бізнесу колегам, які тільки планують розпочати власний бізнес, або ж вирішили внести корективи до вже наявного. І дуже приємно, що наші спікери з радістю відгукнулись на ініціативу.
Що було далі?
Далі почався підготовчий етап (залаштунки, так би мовити). Безліч переговорів і найприємніше, зворотний зв'язок на етапі підготовки та вже після першої зустрічі щодо користі такого роду проєкту.
Що буде далі?
В першому сезоні Partners School на учасників чекає ще 4 зустрічі. Та вже зараз ми роздумуємо над продовженням і новими «родзинками».
Проєкт, однозначно, буде корисний тим, хто готовий рухатися вперед. Все, що ми обговорюємо - не для преси /посміїається/. І головне, важлива не тільки інформація, якою діляться досвідчені колеги, але й емоційний фактор — саме він мотивує підкорювати нові вершини.
Про «теперішнє» проєкту з перших вуст
Ми переконані, що найкраще розповісти про найголовніше щодо такої ініціативи можуть саме її (спів)учасники. Тому наступним ми розпитали першого сенсея проєкту, Володимира Саєнко, керуючого партнера ЮФ Sayenko Kharenko. Крім того, користуючись нагодою, ми дізналися про головні success-поради для молодих юристів і не тільки.
Про важливість таких заходів та в чому вона полягає
В умовах, коли можливості для неформального спілкування обмежені через карантин і небажання людей брати участь у масових заходах, обраний Асоціацією правників України формат Partners School дозволяє заповнити цю прогалину, дати можливість не просто поставити запитання, а і вступити у дискусію із запрошеним гостем. З цих міркувань обмеження аудиторії десятьма учасниками дійсно гарантує, що кожен охочий матиме час поставити питання і почути повну і відверту відповідь.
ТОП «порад-успіху» для молодого юриста
Юристу, який прагне стати партнером я завжди раджу якомога раніше почати поводити себе як партнер, точніше навіть як співвласник бізнесу. Тобто, потрібно докладати максимум зусиль не тільки до виконання своїх прямих обов’язків, а і загалом для поліпшення роботи фірми як у відносинах з клієнтами, так і у внутрішніх процесах. Наприклад, якщо у своїй фірмі ви не допустили б ненадійного функціонування IT інфраструктури або марного витрачання коштів на непотрібні маркетингові заходи, то зробіть все, щоб ці проблеми були ліквідовані. Лише повідомити про проблему директора чи партнера не достатньо, треба запропонувати рішення і, за умови одержання дозволу, виправити проблему самому або скоординувати відповідних фахівців. Розумний керівник чи інші власники самі будуть зацікавлені у тому, щоб такий проактивний юрист швидко просувався кар’єрними сходами і одержував найскладнішу і найцікавішу роботу.
ТОП «порад-успіху» для партнера невеликої компанії
Невелика компанія може бути фінансово більш успішна, ніж велика. І партнерам таких невеликих успішних компаній мені немає чого порадити, окрім як частіше ділитися своїм досвідом з колегами. Тим же партнерам, які вважають, що вони ще не досягли вершини свого успіху, бажаю продовжувати шукати свій шлях, проявляти гнучкість і винахідливість, менше копіювати визнаних авторитетів і швидше вчитися на своїх і чужих помилках.
І в підсумку
Запрошую всіх колег брати участь у подальших вебінарах Partners School. Поспішайте! За законами конкуренції, коли попит перевищить пропозицію, то вартість заходу точно не буде нижчою погодинної ставки партнера /посміхається/
Післямова
Я справді щиро вдячний АПУ за честь бути першим гостем Partners School. Цей новий формат зустрічей з лідерами юридичного ринку цікавий не тільки гостям, а і спікерам.
Мені сподобалась якість аудиторії, живе спілкування з колегами, які задавали дуже актуальні і навіть болючі запитання. Сподіваюсь, що відверті відповіді у форматі Chatham House Rules стануть в нагоді учасникам, а наступні зустрічі будуть користуватися ще більшою популярністю.
По той бік поля навчального бою
Врешті, яким є ідеальне завершення рецепту дослідження проєкту? Вишенькою нашого торту-презентації став фідбек від безпосередніх учасників першої серії. До вашої уваги — пряма мова піонерів Partners School.
Роман Чумак, член Ради Відділення АПУ в Харківській області, керуючий партнер АО «ЮК «Арес».
Юридичний бізнес доволі консервативний, тому, плануючи вектор і навігацію подальшого розвиту власної компанії сенсу шукати незвідані стежки просто немає. Недарма існує думка, що краще вчитися на чужих помилках та переймати найкращі практики від колег. Безумовно, ніхто не «запрограмує» тебе на успіх, але досвід — це ключові навички для партнера будь-якої юридичної компанії.
Вдячний АПУ за можливість долучитись до крутої ініціативи Partners School, де я можу особисто поспілкуватися з партнерами ТОП-юркомпаній, перейняти їх (успішний!) досвід та сформувати власні пріоритети на найближчий час.
Дмитро Гладкий, Голова Відділення АПУ в Запорізькій області, партнер АО «Гладкий, Яценко та партнери»
Partners School — це реальна можливість поспілкуватися з найкращими представниками юридичної професії. Живе та відверте спілкування дає не тільки розуміння, але й відчуття того, як бути успішним партнером успішної юридичної фірми. Таке не можна прочитати у фаховому виданні чи просто передивитися запис відео.
Я впевнений, що Partners School стане драйвером українського юрринку, підсилить регіони та сприятиме створенню єдиної правничої культури. Це програма для всіх, хто в юриспруденції бачить більше, ніж покликання. Програма для тих, хто будує успішний юридичний бізнес.
Отже?
Тепер, коли ми разом розглянули проєкт очима кожного з його учасників, пропонуємо сформувати власний погляд, долучившись до однієї з наступних серій. На вас чекають: Президент АПУ, партнер VB Partners — Денис Бугай, керуючий партнер AVELLUM — Микола Стеценко, керуючий партнер АО «ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» — Андрій Стельмащук і старший партнер Asters — Армен Хачатурян. Закликаємо не втрачати часу та нагоди — реєструйтеся, заздалегідь готуйте власні питання та пам’ятайте — кількість місць обмежена!
P.S. На всі питання щодо проєкту та участі в ньому відповіді із задоволенням надасть менеджерка проєкту Катерина Пищик.