Упродовж трьох останніх років одним із пріоритетних напрямів роботи Міністерства юстиції України є нотаріат. З метою сприяння становленню цілісного підходу до визначення функцій нотаріату і побудови чіткої структури нотаріальних органів, а також поступового і системного реформування українського нотаріату як інституту позасудового захисту громадянських прав фізичних і юридичних осіб, Департаментом нотаріату, банкрутства і функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції була розроблена і затверджена наказом Мін’юсту Концепція реформування органів нотаріату в Україні від 24.12.2010 р. № 3290/5. Концепція визначила сучасний стан інституту нотаріату, мету, пріоритетні завдання і стратегічні напрями, окреслила механізми реалізації і очікувані результати. Найважливішим досягненням першого етапу реалізації Концепції 2010 року стало затвердження в 2011 році нового Порядку здійснення нотаріальних дій нотаріусами України, створеного на базі Інструкції про порядок здійснення нотаріальних дій, положення якого не мінялися протягом 15 років.
Ці та інші питання обговорювали фахівці на міжнародній науково-практичній конференції з питань нотаріальної діяльності за участі представників країн СНД та Балтії «Питання удосконалення державного регулювання та контролю у сфері нотаріальної діяльності та використання інформаційних технологій», що відбулася нещодавно в Києві. Організатором заходу виступило Міністерство юстиції України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
За словами директора Департаменту нотаріату, банкрутства і функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції Катерини Чижмарь, головна ідея нової редакції вищезгаданого нормативно-правового акта – це підготовка на його основі, після апробації на практиці, нотаріального процесуального закону.