02 жовтня 2019, 12:24

Медійний спецмарафон до VI Арбітражних читань

Випуск №2: Арбітражний клімат

Опубліковано в №40 (694)

На дистанції кількох тижнів до VI Арбітражних читань МКАС при ТПП України та «Юридична Газета» запускають марафон найгарячіших тем конференції. Що, чому і навіщо обговорюватимуть у Києві кращі світові фахівці, MUST GO сесії, зіркові спікери? Про все це читайте щотижня в нашому спецмарафоні до VI Арбітражних читань.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Сесія, яку не можна пропустити

Инна Емельянова Інна Ємельянова,

заступник Голови МКАС (ICAC) (Україна)

«Всі сесії цікаві, однак перша сесія, на мою думку, надзвичайно актуальна. На цій сесії спікери говоритимуть не лише про розширення предметної юрисдикції арбітражу, але й презентують підходи інших країн до визначення кола арбітрабельних спорів. Вважаю, що це має надати поштовх для подальших дискусій щодо необхідності розширення на законодавчому рівні переліку арбітрабельних спорів, що зробить Україну ще більш привабливим місцем для арбітражу. Розпочнеться сесія виступом спеціально запрошеного гостя — професора Лукаса Містеліса, визнаного авторитета у сфері міжнародного арбітражу. Його виступ точно не можна пропустити».

За шкалою від 1 до 10 оцініть проарбітражність політики в Україні

08176_208156208190209128208190208183 Ірина Мороз,

партнер AVELLUM (Україна)

«Українська арбітражна спільнота переживає один з найактивніших та найбільш бентежних етапів розвитку. Рівень проарбітражних політичних тенденцій в Україні досягає свого піку. Основними чинниками, що змушують вдосконалювати арбітражний клімат України, ламати стереотипи та встановлювати нові безпрецедентні рішення, є кількість арбітражних справ за участю України як держави. Затамувавши подих, ми стежимо за розвитком подій у резонансних справах, які часто мають політичну складову. Беззаперечно, перед владою стоять завдання покращення інвестиційної привабливості України, чого неможливо досягти без створення сприятливого середовища для розвитку ефективного арбітражу. Практикам потрібно вміло використовувати цей плідний період та втілювати ідейні зміни в життя, а Читання є чудовим місцем для їх обговорення».

Три причини для бізнесу вирішувати спори в арбітражі

08176_208166209150209128208176209130 Катерина Цірат,

юрист Jursvneshservice (Україна)

«Тут хочеться назвати набагато більше причин. На це вказують відомі статистичні дослідження арбітражу як явища, зокрема огляди White & Case спільно з Queen Mary University of London. Мені як представнику бізнесу (а не безпосередньо бізнесу) найбільш вагомими вбачаються такі три причини: незалежний, недержавний та «космополітичний» за своєю природою характер арбітражу; процедура вибору арбітрів (тобто суддів), опускаючи можливі нюанси, «включає» такий рівень довіри, який немислимий та просто неможливий під час вирішення спору в державному суді; ефективність арбітражу, що означає, передусім, експертність (глибокі знання і значний досвід) та оперативність арбітражу (в середньому від 3 до 8 місяців, хоча строки залежать від складності справи та можуть бути більшими)».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати