04 червня 2019, 11:55

Корупційні правопорушення: покарання без вини або вина без покарання

Опубліковано в №23 (677)

Оксана Богатиренко
Оксана Богатиренко «Юстем, АО» адвокат

В антикорупційному законодавстві дуже багато спірних тем. Одна з них, на якій ламають списи теоретики й практики — строки притягнення до відповідальності. Особливість протоколів про корупцію полягає в тому, що строки притягнення до відповідальності відповідно до ст. 38 КУпАП не ті, до яких звикли адвокати, що практикують у «відбиванні адмінпротоколів», коли адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше ніж через 2 місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні — не пізніше ніж через 2 місяці з дня його виявлення. Гл. 13‑А Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією (ст. 172‑4 — 172‑9 КУпАП). Тут зі строками притягення до відповідальності все заплутаніше.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Адміністративне стягнення за корупційні правопорушення, зазначені в ч. 3 ст. 38 КУпАП, може бути накладено протягом 3 місяців з дня виявлення, але не пізніше ніж через 2 роки з дня вчинення. Однак виникає спірне питання, що вважати моментом виявлення? Спробуємо розібратися.

Ст. 247 КУпАП визначає перелік обставин, що виключають провадження у справі про адміністративне правопорушення. Провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате — підлягає закриттю, зокрема у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу (п. 7 ст. 247 КУпАП). Зрозуміло, що протоколи з корупційних правопорушень адвокати відбивають до останнього, враховуючи катастрофічні наслідки для суб'єкта декларування, та активно апелюють до ст. 247 КУпАП, посилаючись на закінчення терміну строку притягнення до відповідальності.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати