З метою обговорення бізнес-клімату в Україні 12 березня було проведено круглий стіл з ініціативи Громадської організації «Ліга фінансового розвитку» за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Ключовими питаннями до обговорення стали:
– залучення інвестицій у період турбулентності глобальної економіки: чи спроможна Україна підвищити конкурентні позиції на міжнародних ринках капіталу;
– умови для ведення бізнесу в Україні: чи відчувають зміни на краще підприємці та іноземні партнери;
– шляхи поліпшення підприємницького середовища: що пропонують іноземні інвестори, які працюють в Україні.
Виступаючи на засіданні круглого столу, Олександр Клименко, Міністр доходів і зборів України, наголосив, що для бізнесу, для його реального сектору, потрібно чітко розуміти шлях, яким розвивається Міністерство доходів та зборів.
Щодо змін, які втілюються міністерством, пан Клименко назвав їх вирішенням тих викликів, що постають перед податковою системою та бізнесом у наш час. Також, за його словами, варто зважати на складну фінансову ситуацію не тільки в Україні, а й на ринках Європи.
Завдання з удосконалення податкової та митної системи держави, поставлене перед міністерством Президентом України, полягає і в поліпшенні оціночних категорій, за якими здійснюється оцінювання країни.
У рамках виконання поставлених завдань Олександр Клименко виокремив дві частини:
– активна боротьба з тіньовою економікою, що вбачається з прийнятих ініціатив наприкінці минулого року, а саме – оподаткування ринку цінних паперів, ринку підакцизних товарів, що надало можливість у січні-лютому отримати додаткові доходи до бюджету, не створюючи фіскального тиску на реальні сектори економіки;
– гармонізація системи, що полягає у запровадженні норм, що є необхідними для держави.
Як приклад очільник міністерства навів трансферне ціноутворення, законопроект про яке був схвалений Прем’єр-міністром та направлений до парламенту для подальшого прийняття депутатським корпусом. Важливо розуміти, яким чином цей процес відбувається та як у подальшому діятиме міністерство й бізнес.