22 червня 2021, 17:16

ЄСПЛ зобов’язав Україну створити ефективний засіб правового захисту для шукачів захисту на кордоні. Який він у країнах Європейського Союзу?

Світлана Бутенко
Світлана Бутенко старша юристка з питань стратегічного судочинства БФ "Право на захист"

У 2020 році Європейський суд з прав людини (далі – ЄСПЛ) виніс рішення у трьох справах («М.С. проти Словакії та України» (заява №17189/11), «Нур Ахмед та інші проти України» (заява № 42779/12), «Нур та інші проти України» (заява № 77647/11), які стосуються поводження з шукачами захисту на території Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Указані рішення згруповані з «Кебе та інші проти України» (заява №12552/12) як такі, що містять повторювані порушення. Одним з таких порушень Департамент з питань виконання рішень ЄСПЛ назвав відсутність ефективного засобу правового захисту з автоматичним призупиняючим ефектом для оскарження рішення про відмову у в’їзді на територію країни шукача захисту.

Ідеться про рішення про відмову в перетинанні державного кордону, яке, відповідно до Закону України «Про державний прикордонний контроль», може бути оскаржене в адміністративному порядку чи в суді , однак таке оскарження не призупиняє його виконання, тож на час розгляду справи, зазвичай, людина вже знаходиться на шляху до країни походження.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати