З моменту оголошення УЄФА про проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 році в Україні більшість планів з інвестицій в інфраструктуру була пов’язана саме з цією подією. Кабінет Міністрів та Верховна Рада розробляли, обговорювали та виносили багато законопроектів про податкові пільги для інвесторів в інфраструктурні проекти, зокрема у готельний бізнес. УЄФА вимагало наявності у містах, приймаючих чемпіонат, відповідної кількості номерів у найвищих категоріях, тобто номерів у готелях «три зірки» – «п’ять зірок».
З квітня 2007-го по травень 2012 року в Києві, наприклад, кількість номерів у готелях зросла на 26%. Найбільше зростання було у сегменті категорії «п’ять зірок» – удвічі, у категорії «чотири зірки» – у 1,5 разу. Однак не всі готельєри змогли втілити задуми у життя, і не завжди це було пов’язано з наслідками економічної кризи, яка дійсно не дозволила не тільки ввести об’єкти з «нуля», але у багатьох випадках завершити будівництво або реконструкцію.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
З січня 2010 року починається обговорення змін до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», якими тимчасово, строком на 10 років, починаючи з січня 2011 року, звільняється від оподаткування прибуток підприємств, отриманий ними від надання готельних послуг у готелях категорій «п’ять зірок», «чотири зірки» та «три зірки». Обговорення стосувалось категорій готелів, яким надавались пільги та строки дії цих пільг. Пільги планувалось надавати у разі, якщо такі готелі побудовані, реконструйовані або в яких проведено капітальний ремонт чи реставрація існуючих будівель і споруд. При цьому юридична особа, якій надається пільга, повинна ввести готель в експлуатацію до 1 вересня 2012 року. У липні 2010 року Верховна Рада приймає відповідні зміни та надає інвесторам пільги.