12 березня 2013, 12:30

Біг з перешкодами, або Інвестиції в готелі

Законодавчі тенденції в сфері готельного бізнесу

Опубліковано в №11 (353)

Олександр Бородкін

Готельна справа, як і інші галузі економіки України, залежить від макроекономічних і політичних тенденцій у країні

Олександр Бородкін «Василь Кісіль і Партнери, ЮФ» партнер

З 2011 року в Україні було запроваджено низку податкових пільг для тих учасників ринку, що інвестують у будівництво чи реконструкцію об’єктів готельної інфраструктури, що насамперед було пов’язано з проведенням ЕВРО-2012.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Податковим кодексом України передбачене тимчасове, строком на 10 років звільнення від оподаткування прибутку суб’єктів господарювання, отриманого від надання готельних послуг у нових та реконструйованих готелях категорій «5 зірок», «4 зірки» і «3 зірки». Проте зазначена норма на практиці виявилася неефективною у зв’язку з відсутності у суб’єктів готельного бізнесу оподатковуваного прибутку. Це пов’язано з тим, що витрати на будівництво та реконструкцію готелів з великою перевагою перекривають прибутки від діяльності цих об’єктів. Навіть при 100% завантаженості готелю cash-flow інвестиційного проекту з його будівництва передбачає строк окупності проекту не менш ніж 10 років.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0