Міжнародний бізнес в умовах його швидкого розвитку та постійної необхідності адаптуватися до реалій сьогодення неможливий без виникнення суперечок. За такої ситуації основним способом вирішення зовнішньоекономічних спорів став саме міжнародний комерційний арбітраж. Нині майже 90% договорів, де контрагентами виступають резиденти різних країн, містять арбітражне застереження.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Міжнародний комерційний арбітраж є домінуючим інструментом у вирішенні спорів, що виникають у сфері господарських відносин. Його правова природа призвела до того, що учасники міжнародної торгівлі орієнтуються насамперед на цей вид судочинства. Більшість міжнародних арбітражів створюються відповідно до законодавства конкретної країни – місця їх утворення. Саме вимоги національного арбітражного законодавства так чи інакше впливають на процедуру арбітражу, яка зафіксована в Регламенті конкретного міжнародного арбітражного інституту. Однією з ознак того, що міжнародний арбітраж є постійно діючим, є наявність власного Регламенту.
При цьому слід врахувати, що, обираючи постійно діючий міжнародний арбітраж, сторони тим самим підпорядковують вирішення існуючого спору відповідно до регламенту цього арбітражу. Варто підкреслити, що при виборі конкретного арбітражу не слід віддавати данину моді, а необхідно підходити до вибору максимально усвідомлено.
Останнім часом Бельгія як місце арбітражу набуває дедалі більшої популярності серед представників країн ЄС, арабських країн та країн ПівденноСхідної Азії. Ця тенденція характерна і для держав СНД.