03 грудня 2019, 11:56

Бали чи знання?

Опубліковано в №49 (703)

Яна Бабенко
Яна Бабенко «Кравець і партнери, АО» адвокат

Правові засади організації та діяльності адвокатури, а також здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі — Закон). Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 1 Закону, адвокат — це фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом. Серед професійних обов'язків адвоката варто відзначити такі: підвищувати свій професійний рівень та виконувати рішення органів адвокатського самоврядування (п. 7, 8 ч. 1 ст. 21 Закону).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Підвищення професійного рівня адвоката — це підвищення кваліфікації адвоката. Підвищення кваліфікації здійснюється відповідно до порядку, який затверджується рішенням Ради адвокатів України. Зокрема, рішенням РАУ №20 від 14.02.2019 р. був затверджений «Порядок підвищення кваліфікації адвокатів України (нова редакція) (далі — Порядок). Надалі до цього Порядку були внесені зміни. Наразі діє «Порядок підвищення кваліфікації адвокатів України (нова редакція)», затверджений рішенням №111 від 21.09.2019 р. Ради адвокатів України. У цій статті ми будемо використовувати положення Порядку від 21.09.2019 р.

Відповідно до Порядку, виділяється два суб'єкти, які здійснюють підвищення кваліфікації адвокатів: оператори підвищення кваліфікації та адміністратор процесу підвищення кваліфікації адвокатів. Адміністратором процесу підвищення кваліфікації адвокатів в Україні є Вища школа адвокатури НААУ (п. 6 Порядку). Операторами процесу підвищення кваліфікації адвокатів в Україні є всі органи адвокатського самоврядування, згідно із Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», у тому числі Національна асоціація адвокатів України та Вища школа адвокатури Національної асоціації адвокатів України. Організації, які бажають стати операторами підвищення кваліфікації адвокатів в Україні, підлягають акредитації Експертною радою НААУ в передбаченому нею Порядку як сторонні оператори (п. 7 Порядку).

Отже, можна виділити операторів підвищення кваліфікації, які потребують акредитації (сторонні оператори), та операторів, які не потребують акредитації Експертною радою НААУ, в передбаченому нею Порядку (зокрема, Вища школа адвокатури НААУ, Національна асоціація адвокатів України, ради адвокатів регіону (здійснюють підвищення кваліфікації адвокатів у своєму регіоні), кваліфікаційно‑дисциплінарні комісії адвокатури (здійснюють підвищення кваліфікації адвокатів у своєму регіоні), Вища кваліфікаційно‑дисциплінарна комісія адвокатури).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати