09 липня 2013, 10:53

Захист персональних даних: хто і для чого відслідковує українців у мережі Інтернет?

За матеріалами прес­конференції

Опубліковано в №27-28 (369-370)

Додержанню вимог законодавства у сфері захисту персональних даних суб’єктами, які здійснюють обробку персональних даних з використанням веб­ресурсів, була присвячена прес­конференція, організована Державною службою України з питань захисту персональних даних. Голова Державної служби України з питань захисту персональних даних Олексій Мервінський та його заступник Володимир Козак висвітлили низку актуальних проблем у сфері захисту персональних даних. Крім того, на конференції також було озвучено, які типові порушення виявлено під час перевірок дотримання законодавства при обробці персональних даних з використанням веб­ресурсів та які заходи вживаються щодо усунення порушень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Жодних відомостей

За словами пана Мервінського у березні цього року було проведено відкрите засідання колегії Держслужби з питань захисту персональних даних суб’єктів персональних даних, на якому було висунуто пропозицію здійснити перевірку суб’єктів персональних даних з питань захисту персональних даних та відповідно складено план таких перевірок. Результати реалізованих контрольних заходів і були оприлюднені на прес­конференції.

Стислий огляд щодо виконання суб’єктами персональних даних вимог Закону України «Про захист персональних даних» провів заступник голови Державної служби України з питань захисту персональних даних Володимир Козак, який був головою Комісії з перевірки виконання вимог законодавства у сфері захисту персональних даних. Як зазначив пан Козак, почалося все з того, що громадська організація «Українська асоціація захисту персональних даних» здійснила незалежний моніторинг захисту персональних даних на веб­ресурсах. Як показали результати моніторингу, в першій сотні найбільш рейтингових веб­ресурсів України лише в 20% є будь­яка згадка про те, яка організація є відповідальною за збір та обробку персональних даних відвідувачів сайту.

Серед трьох типових категорій ресурсів національного сегменту Інтернет – інтернет­медіа, інтернет­торгівля та розваги, найбільш відкрито і прозоро обробка персональних даних здійснюється в сегменті розважальних інтернет­ресурсів. Лише близько третини веб­ресурсів надають суспільству та користувачам мінімальні відомості про володільця персональних даних – найменування юридичної чи ім’я фізичної особи, яка і є, згідно із законодавством, відповідальною за обробку персональних даних відвідувачів та за дотримання їхніх прав на невтручання в сімейне та приватне життя, та не більше третини веб­ресурсів повідомляють відвідувачів про їхні права.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати