Стрімкі темпи технічного прогресу та розвитку апаратних засобів дедалі частіше змушують нас звертатися до мережі Інтернет. На зміну бібліотекам, журналам і кінотеатрам приходять сервіси зберігання інформації, які змушують авторів шукати нові способи захисту своїх майнових и немайнових прав.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
International Intellectual Property Alliance (IIPA) – міжнародний альянс інтелектуальної власності випустив щорічний звіт «Special 301», в якому назвав 49 держав, що не в змозі забезпечити ефективний захист американської інтелектуальної власності. У своїй заяві виконавчий віце-президент Ніл Турквіц вказав на Україну, Росію та Китай як на держави, що заважають розвитку авторсько-правового товариства США та індустрії планети загалом. При цьому Україні була приділена особлива увага – пан Турквіц передав українському уряду «найщиріші вітання» та зазначив, що: «…насамперед Україні, де невдалі спроби у сфері законодавства змусили нас визначити державу в якості пріоритетної закордонної країни, необхідно припинити віддавати перевагу за американськими програмами пільгової торгівлі (наприклад, GSP).»
Отже, Україна знову стала «піратом № 1» у світі.
По суті, інтернет-піратство являє собою використання (відтворення, розповсюдження мережею Інтернет) результатів творчої розумової діяльності автора без його дозволу або дозволу інших осіб, які мають авторські чи суміжні права на об’єкти, та/або без виплати винагороди за таке використання.
У цій статті ми хотіли б висвітлити деякі аспекти «піратства» в Інтернеті щодо авторських прав на програмне забезпечення та контент web-сторінок, а також способи захисту від порушення прав авторів.
Порушення авторських прав виробників програмного забезпечення, у тому числі комп’ютерних ігор
Закон України «Про авторські і суміжні права» визначає комп’ютерну програму як набір інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів, схем, символів чи у будь-якому іншому вигляді, виражених у формі, придатній для зчитування комп’ютером, які приводять його у дію для досягнення певної мети або результату (це поняття охоплює як операційну систему, так і прикладну програму, виражені у вихідному або об’єктному кодах).