03 грудня 2013, 14:54

Шахрайство в мережі: дія, превентивні заходи та наслідки

Щодо поширених спам­-повідомлень

Опубліковано в №49 (391)

Кожен із користувачів Інтернету неодноразово, перевіряючи власну електронну пошту, бачив у папці «Спам» різні повідомлення з гучними назвами на кшталт «Бізнес­пропозиція», «Інвестиції у вашу справу за 5 днів» тощо, які пропонують «швидкі заробітки».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Одного разу я вирішив прочитати такий лист. У ньому йшлося про те, що банківський службовець пропонує мені стати спадкоємцем китайської бізнес­леді, яка недавно померла і залишила спадок у розмірі 7,4 млн євро. Ці гроші зберігаються на рахунку в банку, де він працює. Мені ж автор листа пропонував зіграти роль бізнес­партнера цієї поважної пані. Я мусив заявити про те, що є прямим спадкоємцем, а кредитна рада банку мала перерахувати кошти на мій рахунок. Нібито все дуже просто…

Недовго думаючи, я вирішив спробувати: розумів, що гроші мені не дадуть (хоча десь там глибоко в душі жевріла надія: «А раптом..?»), але досвід вельми цікавий. Тож у відповідь я написав, що мене зацікавила пропозиція, проте потрібно ознайомитися з деталями цієї схеми. Варто зазначити, що автори подібних повідомлень у більшості випадків позиціонують себе, як надзвичайно побожних людей, а кожне їхнє повідомлення рясніє благословеннями. Далі наша переписка активізувалася, «співрозмовник» цікавився моїм сімейним станом, розпитував про дружину, дітей. Таким чином він підбирав підхід до мене, і можна було б повірити у щирість намірів автора, якби не постійні неточності в написанні мого імені. І це не граматичні помилки – часом співрозмовник називав мене іншими чоловічими, а раз навіть і жіночим, іменами.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати