04 червня 2013, 17:42

Реклама, яка вводить в оману

Практика притягнення до відповідальності

Опубліковано в №23 (365)

Олександр Лук’яненко
Олександр Лук’яненко «Ващенко, Бугай та партнери, ЮК» Радник

Яка реклама вводить в оману?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до Закону України «Про рекламу», недобросовісна реклама  – реклама, яка вводить або може ввести в оману споживачів реклами, завдати шкоди особам, державі чи суспільству внаслідок неточності, недостовірності, двозначності, перебільшення, замовчування, порушення вимог щодо часу, місця і способу розповсюдження.

Таким чином, будь-яке перебільшення в рекламі, що, на думку Антимонопольного комітету, може завдати шкоду споживачам та конкурентному середовищу в цілому, може трактуватися як інформація, що вводить в оману.

Законодавство України виходить з принципу, що споживачі сприймають серйозно всі рекламні твердження, особливо ті, в яких товар представляється як унікальний («кращий», «найкращий», «абсолютно», «єдиний», «найнижчі», «найякісніші»).

Щоразу, коли в рекламі використовується інформація, яка або містить неповні відомості про рекламований товар (створюючи враження про деякі переваги, яких товар насправді не має), або відомості, які є достовірними тільки за наявності додаткових умов, не зазначених у рекламі, можна говорити про недобросовісну рекламу.

За таких умов навіть, на перший погляд, правдива інформація може трактуватися  Антимонопольним комітетом України такою, що вводить в споживача в оману.

У зв’язку з цим рекламодавці з метою уникнення притягнення до відповідальності за розповсюдження недостовірної інформації мають досить ретельно підходити до створення рекламної продукції та слідкувати за змістовим навантаженням повідомлення, що пропонується споживачу. 

 

Приклади притягнення до відповідальності за недобросовісну рекламу

Зі звіту Антимонопольного комітету України за 2012 р. видно, що найпоширенішим правопорушенням у сфері недобросовісної конкуренції є саме розповсюдження інформації, що вводить в оману, – недобросовісна реклама.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати