02 квітня 2013, 12:02

Ілюзія дотримання законодавства про захист персональних даних у цифровому середовищі

На прикладі сайтів із резюме тих, хто шукає роботу

Опубліковано в №14 (356)

Олексій Бєлоусов Адвокат, приватна практика

Як відомо, в Україні з 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 року (далі – Закон). Галузь інформаційного права України, а саме один з її інститутів, яким є інститут персональних даних, набула нових правових норм. Але, на жаль, не можна вважати задовільним встановлене Законом регулювання правовідносин, пов’язаних із персональними даними. Не надто вдосконалили цей Закон і зміни до нього, внесені законодавцем у лютому та листопаді 2012 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З огляду на багатоаспектність чинного законодавства України про захист персональних даних, його широку проблематику та суперечливість, у цій статті хотілося б коротко зупинитися лише на питанні порушення законодавства України про захист персональних даних в Інтернеті.

 

Обіг персональних даних в Інтернеті: українські реалії

Стрімкий розвиток цифрових технологій у світі та збільшення доступності або проникнення Інтернету для користувачів призвели, зокрема, до того, що обіг персональних даних, у тому числі і в Україні, вийшов на якісно новий рівень. На такий же рівень піднялись і проблеми, з одного боку, дотримання конституційних прав людини на недоторканність особистого життя та захист особистих персональних даних, а з іншого боку – на вільне збирання, зберігання, використання і поширення інформації. У цілому, в Україні можна констатувати погіршення стану захисту персональних даних та наявність системних проблем обігу персональних даних саме через розвиток мережі Інтернет.

Перш ніж перейти до конкретного прикладу порушення законодавства про захист персональних даних в Інтернеті, доцільно звернутися до деяких ключових норм Закону.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати