29 травня 2020, 12:38

Чипи штучного інтелекту, приватні 5G‑мережі та роботи

Опубліковано в №10 (716)

Дослідження «Делойт» у сфері розвитку галузей високих технологій, медіа і телекомунікацій показує, що технології майбутнього стрімко проникають у повсякдення, стаючи більш інтегрованими та взаємопов'язаними. Як же змінять інновації наше життя у 2020 р.?

  • Буде продано понад 750 млн чипів штучного інтелекту.
  • До кінця 2020 р. понад 100 компаній в усьому світі почнуть тестування приватних 5G‑мереж.
  • Спеціалізовані сервісні роботи випередять промислових роботів за кількістю (у 2020 р.) та обсягом доходів (у 2021 р.).
  • Обсяг глобального доходу в сегменті відеопослуг з рекламою сягне близько 32 млрд доларів США.
  • Антенне телебачення залишатиметься популярним серед щонайменше 1,6 млрд споживачів у всьому світі (450 млн домогосподарств).

Компанія «Делойт» опублікувала ХІХ видання дослідження «Прогноз розвитку галузей високих технологій, медіа і телекомунікацій». В ньому ми розглянули три актуальні теми галузі:


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. Як технології інтегруються в бізнес-процеси, збільшуючи свій вплив та цінність застосування.

2. Смартфони, комп'ютери, телебачення, корпоративні центри обробки даних, програмне забезпечення та Інтернет речей — як компанії збільшують свої доходи завдяки новим технологіям.

3. Які продукти та послуги, що спричинили хайп раніше, стануть реальністю у 2020 р.

Доступні чипи штучного інтелекту

Нове покоління чипів штучного інтелекту (Edge AI chips) допоможе користувачам смартфонів із вирішенням проблеми відсутності інтернет‑з'єднання, запропонувавши їм пристрої з вбудованим штучним інтелектом. 

За прогнозами «Делойт», у 2020 р. буде продано понад 750 млн чипів штучного інтелекту (чипи або частини чипів, які виконуватимуть або пришвидшуватимуть виконання завдань машинного навчання безпосередньо на пристрої, а не у віддаленому центрі даних). Ринок чипів штучного інтелекту продовжить випереджати загальний ринок чипів за темпами зростання.

Компанії почнуть створювати власні приватні мережі 5G. Компанія «Делойт» очікує, що до кінця 2020 р. понад 100 компаній в усьому світі почнуть тестувати власні 5G‑мережі. Сукупний обсяг інвестицій у виконання необхідного обсягу робіт та закупівлю обладнання становитиме кілька сотень мільйонів доларів США. Для багатьох найбільших компаній світу власна 5G‑мережа має всі шанси стати оптимальним рішенням, особливо для використання у промисловому середовищі (виробничі підприємства, логістичні центри, порти).

«Роботи-колеги»

За прогнозами «Делойт», серед майже 1 млн роботів, які компанії продадуть у 2020 р., більше ніж половина припадатиме на спеціалізованих сервісних роботів. Обсяг доходів від продажу таких роботів сягне понад 16 млрд доларів США, що на 30% більше, ніж у 2019 р. Спеціалізовані сервісні роботи випередять промислових за кількістю (у 2020 р.) та обсягом доходів (у 2021 р.).

Розміщення контенту разом із рекламою

Очікується, що у 2020 р. обсяг глобального доходу у сегменті відеопослуг з рекламою сягне приблизно 32 млрд доларів США. Країни Азії (зокрема, Індія і Китай) стануть лідерами ринку з прибутком близько 15,5 млрд доларів, що становитиме майже половину від загальносвітового обігу. У цих країнах, як і в усьому Азійсько-Тихоокеанському регіоні, відео 

з рекламою стане основною моделлю передачі потокового відео споживачам. Проте в США користувачі, які отримують відеоконтент за передплатою, в більшості випадків віддають перевагу відео без реклами.

Ефірне телебачення не втрачає популярності

Антенне телебачення залишатиметься популярним у 2020 р. серед щонайменше 1,6 млрд споживачів у всьому світі (450 млн домогосподарств). Динаміка у сегменті антенного телебачення підтримає зростання світової ТБ‑індустрії на тлі скорочення загального часу перегляду ТБ і збільшення кількості споживачів, які відмовляються від платного ТБ.

Також у глобальному дослідженні були розглянуті такі теми:

  • Зростання кількості низькоорбітальних супутників. До кінця 2020 р. кількість низькоорбітальних супутників, що забезпечують широкосмуговий доступ до інтернету в усіх куточках світу, перевищить 700 апаратів (у порівнянні з приблизно 200 супутниками станом на кінець 2019 р.). Найближчим часом нові «мегасузір'я» орбітальних станцій широкосмугового доступу об'єднуватимуть понад 16 тис. окремих супутників.
  • Зростання ринку аудіокниг і подкастів. У 2020 р. світовий ринок аудіокниг зросте на 25% до 5 млрд доларів США, а ринок подкастів — на 30% до 1,1 млрд доларів США у порівнянні з 2019 р., вперше перевищивши позначку 1 млрд доларів США.
  • Смартфони стають розумнішими. У 2020 р. дохід суміжних сегментів ринку смартфонів (апаратне забезпечення, контент і послуги) сягне 459 млрд доларів США і зростатиме на 5‑10% щороку до 2023 р., демонструючи впевнену динаміку за основними напрямками. Це означає, що за 3 роки дохід суміжних сегментів ринку смартфонів може перевищити позначку 500 млрд доларів США на рік.
  • Ринок з високим темпом зростання. За прогнозами «Делойт», у 2020 р. міжнародний ринок мереж передачі контенту (CDN) сягне 14 млрд доларів США, збільшившись на понад 25% у порівнянні з 2019 р. (11 млрд доларів США). До 2025 р. обсяг ринку зросте вдвічі до 30 млрд доларів США, демонструючи середньорічний темп зростання у складних відсотках на рівні понад 16%.
  • Велосипедом на роботу. У 2022 р. кількість поїздок велосипедом за рік збільшиться у порівнянні з 2019 р. на десятки мільярдів поїздок. В результаті кількість людей, які регулярно користуються велосипедом, збільшиться вдвічі в багатьох великих містах, де велосипедні поїздки на роботу не є загальнопоширеним явищем. За прогнозами «Делойт», протягом 2019–2022 рр. кількість людей, які дістаються до роботи велосипедом, зросте на 1 процентний пункт. Очікується, що протягом 2020–2023 рр. у світі буде продано понад 130 млн електровелосипедів (з різними акумуляторними технологіями). 

 

Коментарі:

Марк Кейсі Марк Кейсі,
партнер компанії «Делойт» у Нідерландах

«У цьогорічному дослідженні висвітлюються теми, які матимуть значний та позитивний вплив на майбутнє ринку ЗМІ. Оскільки все більше компаній з різних галузей економіки намагатимуться донести свій контент до споживачів і таким чином на них впливати, окреслені у звіті технології відкриють для них нові можливості для зростання та створення партнерських відносин у таких напрямках як спортивні франшизи, потокове відео та соціальні мережі».

 

Володимир Юмашев Володимир Юмашев,
партнер, лідер індустріальної групи технологій, медіа і телекомунікацій «Делойт» в Україні

«В сучасному мінливому світі, де завдяки діджиталізації зміни відбуваються майже щохвилини, надзвичайно важливо тримати руку на пульсі. Бізнесу особливо необхідно стежити за світовими трендами та інтегрувати їх у свої процеси, щоб не опинитися на узбіччі. Дослідження «Делойт» покликане допомагати бізнесу у прийнятті стратегічних управлінських рішень. Зокрема, зрозуміти, на які новації варто звертати увагу, та вивчати особливості їх функціонування на перспективу, а які технології необхідно імплементувати вже зараз, щоб трансформувати свої підходи до ведення бізнесу і таким чином підвищувати його ефективність».

 

Крейг Віггінтон Крейг Віггінтон,
партнер і керівник міжнародної групи з надання послуг компаніям у сфері телекомунікацій «Делойт» у США

«Поширення мереж 5G відкриває для компаній безпрецедентні можливості для зростання та досягнення нових рівнів продуктивності. У поєднанні з іншими технологіями, які застосовуються для створення екосистем (наприклад, Інтернет речей), технологія 5G відкриє шлях для створення зв'язку майбутнього, що кардинально змінить компанії в усьому світі».

 

Пол Салломі Пол Салломі,
віцепрезидент компанії «Делойт» у США

«У 2020 р. ми спостерігатимемо ефект синергії, коли компанії галузі почнуть більш тісно співпрацювати на тлі інтеграції окремих технологій, таких як чипи штучного інтелекту, робототехніка і приватні мережі 5G, а також довгоочікуваної реалізації низки перспективних інновацій (зокрема, низькоорбітальні супутники)».

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати