26 березня 2013, 12:54

Окремі договірні правовідносини

Стадії укладення договору надають можливість виявити розбіжності та врегулювати їх, не доводячи до виникнення спору і розгляду його в суді

Опубліковано в №13 (355)

Ростислав Попович «ЮК «АйЛекс»» Старший партнер

В умовах переходу до ринкової економіки значну роль відіграє договір, зокрема господарський договір. Роль і значення господарського договору у сфері господарювання зумовили підвищену увагу законодавця до порядку формування договірних зв’язків в економіці, у тому числі до регулювання порядку укладання господарських договорів. Дуже важливим є те, що будь-який договірно-господарський зв’язок повинен бути раціональним, надійно функціонуючим  – незалежно від терміну, на який укладається господарський договір.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З огляду на ці умови в законодавстві закріплено лише основні принципи та взаємні дії сторін – суб’єктів господарювання, спрямовані на встановлення господарсько-договірних відносин та визначення змісту договірного зобов’язання. Яку ситуацію ми бачимо на практиці? Підприємства все менше часу приділяють аналізу договорів на незначні суми або тих, що укладаються для отримання певного дозволу.

Такі дії вказують на повний правовий нігілізм, у результаті чого при виконанні умов таких договорів на практиці часто виникають проблемні моменти.

Зазвичай ніхто не здійснює аналіз таких договорів, а якщо ж і здійснює, то поверхнево, пояснюючи це тим, що це «незначний» договір, який укладається з усіма суб’єктами господарювання у відповідній галузі господарства і взагалі не потребує вивчення. Відповідно до ст. 181 ГК України загальний порядок укладення господарського договору складався зі стадій: проекту договору; протоколу розбіжностей; безпосереднього врегулювання розбіжностей. На кожній зі стадій процес укладання договору міг бути завершений, якщо сторони дійшли згоди з усіх його істотних умов. У випадку недосягнення такої згоди між сторонами процес укладання договору переходив до наступної стадії. Стадії укладення договору надають можливість виявити розбіжності та врегулювати їх, не доводячи до виникнення спору та розгляду його в суді.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати