05 лютого 2013, 13:06

Українська енергетика в 2012 році

Основні нововведення в енергетичному законодавстві

Опубліковано в №06 (348)

Вольфрам Ребок
Вольфрам Ребок «Arzinger» Старший партнер
Марина Ільчук
Марина Ільчук «CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang» старший юрист

За останні декілька років, і особливо в 2011–2012 рр., Україна зробила серйозні кроки в напрямку реформування енергетичного сектору. Приватизація в енергетиці, варіанти участі у видобутку паливно-енергетичних ресурсів, приєднання до Енергетичного співтовариства та стимулювання «зеленої» енергії мали б привернути інтерес інвесторів до українського енергетичного ринку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Приватизаційні процеси в енергетиці

Протягом останніх декількох років уряд активно віддає українську енергетику до приватних рук. На початку червня 2010 року Президент України проголосив Програму економічних реформ на 2010–2014 роки, яка передбачає підвищення ефективності управління в електроенергетичному секторі шляхом поетапної приватизації енергорозподільчих і теплових енергогенеруючих компаній з метою залучення інвестицій у модернізацію потужностей, а також подальшу приватизацію вуглевидобувних компаній.

З метою лібералізації системи відносин і підвищення конкуренції почалася приватизація електроенергетичних підприємств. 11 квітня 2011 Кабінет Міністрів прийняв Постанову «Про затвердження переліку енергогенеруючих і енергопостачальних підприємств, державні пакети акцій яких підлягають продажу в 2011–2012 роках», у результаті чого на продажу виставляються пакети акцій у розмірі від 21 до 50 відсотків деяких обленерго та енергогенеруючих компаній. При цьому держава залишає собі блокуючі пакети акцій (25% +1). Конкурси з продажу пакетів цих компаній відбулися протягом 2011–2012 років. Крім того, за повідомленням Фонду держмайна, вони планують закінчити приватизацію обленерго до кінця 2013 року.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати