05 лютого 2013, 17:43

Оновлений «зелений» тариф: додаткове зелене світло для альтернативної енергетики?

Аналіз законодавчих спроб стимулювання виробництва електроенергетики з альтернативних джерел

Опубліковано в №06 (348)

Роман Степаненко
Роман Степаненко «Asters, ЮФ» партнер

За повідомленнями інформаційних агентств, у Сполучених Штатах та Великобританії розгортаються чергові скандали навколо низки об’єктів альтернативної енергетики, що свого часу користувалися значними державними субсидіями в їх спорудження та розвиток та які буквально збанкротували. В інших країнах Заходу точаться дискусії навколо вибору ефективних механізмів підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел, які могли б замінити протестовані практикою «провальні» підходи. У цей самий час український ринок альтернативної енергетики набирає оберти та нарощує обсяги виробленої електроенергії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За оцінками експертів, потужність одних лише сонячних електростанцій, споруджених протягом 2012 року, наближається до понад 300 МВт, що на 50% більше відповідного показника за 2011 рік. Загальні інвестиції в альтернативну енергетику в Україні із вітчизняних та іноземних джерел вже обчислюються мільярдами євро, а додаткові обсяги інвестування мають сприяти збільшенню загальної потужності альтернативних енергоустановок до понад 1 ГВт. Українським ринком зацікавлюються «великі» бренди та починають втілювати свої стратегії входження в нього. Про свої плани долучитися до «альтернативно-енергетичного» бізнесу в Україні вже заявили Schneider Electric, Sharp та інші визнані світові лідери галузі.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати