Ніша енергетичного бізнесу в Україні заповнюється з року в рік. Відповідно, юристам додається роботи із цим сектором господарювання. Тож окремі питання нормативноправового регулювання енергетики потребують постійного оновлення.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
З огляду на особливості правового регулювання, зазвичай підприємці, розпочинаючи діяльність у новому секторі, одразу ж моніторять ситуацію, що складається у сфері його оподаткування.
Якщо ж говорити про енергетичний сектор, в якому дедалі більшого розвитку набувають підприємства, які працюють з відновлюваними джерелами енергії (далі – ВДЕ), варто зазначити, що податок на земельні ділянки, надані для розміщення об’єктів, які виробляють електричну енергію з ВДЕ, стягується у розмірі 25% від встановленого податку.
Електроенергія, вироблена з відновлюваних джерел, звільняється від сплати збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію.
До 1 січня 2020 року звільняються від оподаткування:
– прибуток виробників біопалива, отриманий від його продажу;
– прибуток підприємств, отриманий від діяльності з одночасного виробництва електричної і теплової енергії та / або виробництва теплової енергії з використанням біологічних видів палива;
– прибуток виробників техніки та обладнання для виготовлення та реконструкції технічних і транспортних засобів, у тому числі самохідних сільськогосподарських машин та енергетичних установок, що споживають біологічні види палива, одержаний від продажу зазначеної техніки та обладнання, які були вироблені на території України;
– прибуток підприємств, отриманий від господарської діяльності з видобування та використання газу (метану) вугільних родовищ.
Строком на 10 років, починаючи з 1 січня 2011 року, звільняється від оподаткування прибуток підприємств галузі електроенергетики від продажу електричної енергії, виробленої виключно з відновлюваних джерел енергії.