02 квітня 2019, 10:56

«3D-модель» для трансформації енергетичного ринку України

Опубліковано в №14 (668)

Марина Гріцишина
Марина Гріцишина «Sayenko Kharenko, ЮФ» керівник практики енергетики, голова комітету АПУ з питань енергетики, нафти та газу
Богдан Новик
Богдан Новик «Sayenko Kharenko, ЮФ» молодший юрист

У 2019 р. очікується багато змін на енергетичному ринку України. Значні перетворення заплановані у сфері електроенергетики, відновлюваних джерел енергії та газовому секторі. Це пов'язано з необхідністю виконання Україною взятих на себе міжнародних зобов'язань за Договором про заснування Енергетичного Співтовариства, Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами. До того ж розвиток технологій та підготовка до інтеграції до європейського ринку електричної енергії суттєво змінюють енергетичний ринок України. Трансформації енергетичного ринку України сприяють три головні тренди: декарбонізація, діджиталізація та демонополізація.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Декарбонізація

Цей тренд безпосередньо пов'язаний з ростом використання відновлюваних джерел енергії (далі — ВДЕ) та зменшенням споживання енергоресурсів шляхом впровадження енергоефективних заходів. Підтвердженням підвищення уваги до декарбонізації є набрання чинності з 24.12.2018 р. оновленими директивами:

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати