08 жовтня 2013, 15:29

Державно­приватне партнерство у сфері охорони здоров’я

Проблеми і перспективи

Опубліковано в №41 (383)

Дмитро Алешко
Дмитро Алешко «Правовий Альянс, ЮК» керуючий партнер
Аріна Костіна «Правовий Альянс, ЮК» Молодший юрист

Розвиток державно­приватного партнерства (далі – ДПП) ще на початку 2010 року був затверджений урядом як один із напрямів удосконалення системи охорони здоров’я. У жовтні того ж року набрав чинності Закон України «Про державно­приватне партнерство» – документ, який відобразив погляди держави на принципи, форми та умови взаємодії приватного сектору і держави.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Закон фактично відтворив картину державно­приватного партнерства, існуючу на практиці, водночас залишивши відкритими багато питань щодо співвідношення ДПП із концесіями, інвестиційною діяльністю, спільною діяльністю; не надавши законодавчого підґрунтя для розвитку фінансових інструментів державно­приватного партнерства. Наслідком цього може бути (і) надмірне фінансове навантаження на бюджет та (іі) ризик зловживань із використання державних гарантій.

Важелями, які зможуть запобігти надмірному навантаженню на бюджет, є прозорість договорів та структурованість конкурсних процедур. Водночас із метою обмеження фінансових ризиків проекти договорів ДПП мають оприлюднюватися, а конкурсні процедури у випадку участі у них єдиного претендента мають призупинятися для надання додаткових конкурсних заявок, оскільки без них малою є вірогідність гарного співвідношення «ціна / якість».

Успішність проектів ДПП залежить не лише від розрахунку витрат бюджету, а вірогідніше зумовлюється ґрунтовним економічним розрахунком участі приватного партнера у проекті. Адже приватні компанії не можуть мати виключно благодійну мету – «покращення сфери охорони здоров’я». Підготовка обґрунтування участі у проекті зазвичай враховує аналіз наступних факторів / можливостей: отримання доступу на нові ринки, розширення дистриб’юторських каналів, посилення надійних ділових зв’язків із державними структурами, підтримка стабільного економічного розвитку нових ринків тощо.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати