Довгоочікуване скасування вимоги особистої присутності клієнта під час здійснення процедури верифікації відбулося в квітні 2020 р. і стало гучною подією на ринку фінансових послуг України. Процес запровадження нового сервісу розпочався негайно та став особливо актуальним в умовах пандемії Covid-19, яка дала значний поштовх для розвитку «відносин на відстані», адже підсилила запит користувачів на фінансові послуги онлайн та змусила надавачів послуг швидко адаптуватись.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Деякі українські банки та небанківські фінансові установи досить швидко повідомили про можливість використання нового формату верифікації. Та чи працює віддалена верифікація так, як того очікували споживачі фінансових послуг? І чи насправді відносини встановлюються «на відстані»? З якими ризиками стикаються банківські та фінансові установи у зв'язку з відсутністю безпосеред нього «живого» контакту з клієнтами? Практичні аспекти, фактичні перепони в здійсненні віддаленої верифікації та шляхи їх подолання на базі відповідного європейського досвіду в цьому матеріалі розглянули експерти банківської та фінансової практики CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang.