10 жовтня 2019, 10:45

Сінгапур стає ближчим: точка входу

Опубліковано в №41-42(695-696)

Любомир Мужик
Любомир Мужик «Evris» радник, адвокат, координатор представництва у Сінгапурі

Сінгапур можна сприймати по-різному: для когось це взірець боротьби з корупцією та приклад стрімкого державного розвитку, для інших – зразок regulatory environment, що проявляється, зокрема, у державному обмеженні кількості автомобілів у країні, смертній карі за вживання легких наркотиків та абсолютній відсутності жуйок у магазинах, а для третіх – казино, дуріани, «мішленівський» стрітфуд та селфі в басейні Marina Bay Sands.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Сінгапур як суверен з’явився на карті понад півстоліття тому на місці бідних рибацьких поселень. Відчуваючи постійний пресинг з боку держав-сусідів та за цілковитої відсутності корисних копалин, коли навіть прісна вода постачається з Малайзії, а території так мало, що її доводиться «намивати», міксуючи перероблене сміття та пісок, Сінгапур все ж таки став «маленьким потягом який зміг».

Зараз Сінгапур вважається однією з передових держав світу, входить у трійку світових лідерів за ВВП на душу населення, володіє однією з найстійкіших валют та є третім з кінця за показниками корупції, а тому не дивно, що саме ця країна вважається топовою серед бізнесменів та інвесторів.

Якщо вас цікавить сінгапурський ринок, то однією з точок входу є відкриття рахунку в одному з банків, яких тут більше ніж було в Україні у період до ФГВФО. Тому вибирати є з чого, головне – розуміти цілі відкриття рахунку.

Якщо ви фізична особа, яка зі щасливих причин має право проживати в Сінгапурі (Employment/ Dependant Pass), то для відкриття рахунку вам необхідно принести особисто паспорт, копію Employment/Dependant Pass та доказ прив’язки до місця проживання (utility bill), а також не відходячи від каси, покласти на рахунок суму принаймні SGD 1,5k (залежно від банку цифри можуть х10).

Якщо доля не подарувала вам шансу побути в Сінгапурі у відмінній від туриста іпостасі, але відкриття рахунку є для вас справою честі/парі чи просто хочеться хайпонути, тоді окрім вищезгаданих документів, вам необхідно принести пояснення джерела доходів фінансів плюс потрібно мати бездоганно чисту репутацію, тобто в інтернеті про вас не має бути нічого або виключно хвалебні панегірики. Вуаля! Вітаємо, ви стали щасливим українцем з рахунком у сінгапурському банку. Однак, сума коштів, яку слід закинути на рахунок – SGD 1m і вище. Проте це ж дрібничка.

Для корпоративних лоєрів наступна інформація буде добре знайома. Якщо рахунок відкривається для вже створеної в Сінгапурі legal entity, тоді потрібно підготувати такі документи:

  • заповнений та підписаний бланк про відкриття рахунку;
  • підтвердження адреси юрособи, директорів, підписантів, бенефіціарів;
  • завірена копія свідоцтва про реєстрацію (Certificate of Incorporation);
  • завірена копія профайлу юридичної особи з ACRA – органу, що здійснює корпоративний нагляд (Сompany’s business profile from ACRA);
  • рішення загальних зборів про відкриття рахунку та його підписантів (Resolution from the Board of Directors sanctioning the Account Opening and Signatories of the account);
  • засвідчену копію рішення засновників про створення компанії та її статуту (company’s Memorandum & Articles of Association);
  • засвідчену копію паспорта або SingPass (документ, що підтверджує статус резидента Сінгапура).

Якщо ваша компанія все ж таки не зареєстрована у країні Red Dot, тоді для відкриття рахунку додатково необхідно подати свідоцтво, що підтверджує повноваження (Certificate of Incumbency) та свідоцтво про ділову репутацію (Certificate of Good Standing).

Необхідність відкриття в Сінгапурі рахунку для фізичної особи чи юридичної – справа кожного. Однак у разі його наявності це стане тільки плюсом для ділової репутації власника рахунку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати