19 березня 2013, 18:39

Проблеми молодіжного кредитування житла

Про ідею та її виконання

Опубліковано в №12 (354)

Андрій Лозко
Андрій Лозко «Oleg Gajduchok & Company, ЮФ» Юрист

Молодь – перспективний прошарок суспільства з майже найбільшою кількістю проблем: робота, освіта, житло… Житло – тема, якій присвячено не одне засідання Кабінету Міністрів України. Попри таку увагу, це питання залишається на початкових стадіях – стадіях розробки і планування, які ніяк не перетворяться на конкретні дії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Історія вирішення проблеми молодіжного житла розпочалася 1992 року, коли Асоціація молодіжних житлових комплексів України вийшла з ініціативою на законодавчому рівні закріпити право молоді на отримання довгострокових кредитів на придбання житла за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті. Ця пропозиція знайшла відображення у статті 10 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні». З метою подальшої реалізації програми молодіжного житлового будівництва Постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.1992 № 369 створено Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.

До 2005 року сама процедура відбувалася достатньо просто: банк видавав кредит під відсотки, після цього молода людина мусила повернути банку сам кредит плюс відсотки за користування ним. Правда, кредитні відсотки частково компенсував Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати