Кількість виявлених та припинених органами Антимонопольного комітету України (далі – АМКУ, Комітет) порушень у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, щороку зростає. Причини цього варто шукати в наступному.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Статтю 151 було впроваджено порівняно недавно, а саме наприкінці 2008 року, коли було внесено зміни до Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Після внесення вказаних змін протягом кількох років АМКУ розвивав практику із виявлення та припинення порушень у вигляді поширення інформації, що вводить в оману. Лише зараз, коли центральним апаратом АМКУ напрацьовано значний досвід у вказаній сфері, його територіальні відділення почали широко застосовувати положення законодавства на місцях, виявляючи значну кількість випадків поширення інформації, що вводить в оману. Іншими словами, випадки поширення такої інформації, які раніше, через свій локальний характер (тобто поширення в межах наприклад, області чи певного міста) лишалися непоміченими, тепер фіксуються та припиняються органами АМКУ, відтак, зростає і кількість порушень.
Також слід зауважити, що суб’єкти господарювання, які працюють у рекламній сфері, і дотепер не завжди приділяють належну увагу вимогам Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», таким чином наражаючись на санкції з боку АМКУ.
При проведенні розслідування АМКУ не варто применшувати роль юридичного радника, адже він допомагає клієнту на всіх стадіях розслідування. Після отримання клієнтом запиту Комітету про надання інформації консультант починає свою роботу з того, що організовує правильний та найефективніший збір інформації з боку клієнта та розпочинає необхідні комунікації з АМКУ, ретельно аналізує договори та бізнеспрактики клієнта на предмет виявлення будьяких порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Головною метою для радника на цьому етапі є професійна оцінка, чи є відповіді на всі питання вичерпними, чи не спровокують вони додаткових питань з боку АМКУ, чи повною мірою розкрита інформація, яка вплине на формування правової позиції клієнта перед АМКУ.