31 серпня 2021, 17:31

Опитування споживачів органами АМКУ: важливі висновки Верховного Суду

Опубліковано в №16 (746)

Анастасія Панчак
Анастасія Панчак «Arzinger» юрист практики антимонопольного права
Олена Насєнкова
Олена Насєнкова «Arzinger» помічник юриста практики антимонопольного та конкурентного права

Під час розслідування справ про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції органи Антимонопольного комітету України (АМКУ) можуть проводити опитування споживачів. Практика свідчить, що їх результати найчастіше використовуються органами АМКУ у справах, що стосуються порушення ст. 4 «Неправомірне використання позначень», ст. 6 «Копіювання зовнішнього вигляду виробу» та ст. 15-1 «Поширення інформації, що вводить в оману» Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» (далі — Закон про недобросовісну конкуренцію).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Метою проведення опитувань у рамках розслідувань щодо порушення ст. 4 та 6 Закону про недобросовісну конкуренцію є з’ясування органами АМКУ думки споживачів щодо ступеня схожості, зокрема, комерційних найменувань, торгових марок, упаковок товару або їх зовнішнього вигляду. Водночас у справах щодо порушення ст. 15-1 Закону про недобросовісну конкуренцію органи АМКУ за допомогою опитувань з’ясовують характер сприйняття споживачами певної інформації, поширеної відповідачем (у т.ч. в рекламі), та її вплив на поведінку споживачів.

Законодавче регулювання відсутнє?

Попри те, що органи АМКУ часто проводять опитування споживачів, на законодавчому рівні такий інструмент нерегламентований. Відсутні й внутрішні методичні рекомендації АМКУ, які встановлювали б хоча б мінімальні вимоги до проведення таких опитувань. Підставою для проведення АМКУ та його територіальними органами опитувань споживачів є, насамперед, ст. 35 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (далі — Закон про економічну конкуренцію), а також положення інформаційного листа АМКУ «Про проведення досліджень ринків» № 60/01 від 25.04.2012 р. (далі — Інформаційний лист).

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати