11 червня 2013, 11:48

Недосконалість порядку оскарження процедури закупівлі

Методи та способи затягування процедури

Опубліковано в №24 (366)

Любов Хоружа
Любов Хоружа «Світ юридичних послуг, ЮК» Директор

Відповідно до статті 1 Закону України «Про здійснення державних закупівель» № 2289­VI від 01.06.2013 року (далі – Закон) за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері державних закупівель, суб’єкт оскарження має право звернутися до Антимонопольного комітету.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Стаття 18 Закону визначає порядок оскарження процедури закупівлі. Тож у даній статті я спробую висвітлити всі переваги та недоліки процедури оскарження.

Абзац 13 статті 18 Закону передбачає, що подання скарги не призупиняє процедуру закупівлі, за винятком випадку, коли орган оскарження приймає рішення про призупинення процедури закупівлі, а абзац 15 статті 18 визначає, що орган оскарження має право за власною ініціативою або за заявою суб’єкта оскарження прийняти рішення про призупинення процедури закупівлі на строк до винесення рішення за скаргою. Наступний абзац статті 18 визначає: призупинення процедури закупівлі передбачає зупинення замовником будь­яких дій
та прийняття будь­яких рішень щодо закупівлі, у тому числі укладення договору про закупівлю, крім дій, спрямованих на усунення порушень, зазначених у скарзі.

Отже, у разі якщо Скаржник під час подання скарги не висунув прохання про призупинення процедури закупівлі і орган оскарження також не прийняв такого рішення, то Замовник має право проводити далі процедуру закупівлі, тобто приймати пропозиції, проводити процедури розкриття, відхилення та оцінки пропозицій. Оскільки Закон передбачає, що тільки укладення договору неможливе під час процедури оскарження, а щодо інших дій, за умови непризупинення закупівлі, Закон не містить ніякої інформації.

Стаття 18 Закону передбачає, що орган оскарження приймає обґрунтоване рішення протягом 30 робочих днів з дня отримання скарги. Отже, якщо перевести на календарні дні – півтора місяці, період, на який можна затягнути процедуру закупівлі.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати