17 грудня 2013, 12:27

Наступного року під пильною увагою АМКУ залишаться ринки лікарських засобів та продуктів харчування

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Вікторія Пташник
Вікторія Пташник народний депутат України, позафракційна

За останні декілька років практика антимонопольного й конкурентного права користується значним попитом серед представників бізнесу. На сьогодні суб’єкти господарювання достатньо обізнані з діяльністю Антимонопольного комітету України, які він має повноваження, які штрафні санкції може накладати за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Це обумовлено збільшенням активності АМКУ, особливо на окремих ринках, появою жорсткої політики накладення штрафних санкцій, удосконаленням підходів розслідування окремих категорій справ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Завдяки діяльності АМКУ представники бізнесу стали більш виважено підходити до реклами своїх товарів та послуг. Непоодинокими є випадки, коли маркетологи звертаються за допомогою юристів й погоджують з ними макети реклами, упаковок товарів, умови акцій, щоб не стати об’єктом розслідування в АМКУ. Також досить часто суб’єкти господарювання звертаються й до АМКУ за отриманням рекомендаційних роз’яснень щодо відповідності їхніх дій законодавству про захист економічної конкуренції. Безумовно, це є дуже позитивним фактором для подальшого розвитку практики.

Водночас окремим моментам, на нашу думку, має бути приділена серйозна увага. Так, зокрема, проблемним питанням залишається відсутність методики визначення штрафних санкцій за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, низькі порогові показники, при досягненні яких необхідно отримувати дозвіл АМКУ на концентрацію, необхідність удосконалення процедури розгляду справ про порушення, наявність окремих проблем для застосування процедури leniency тощо. З огляду на вже існуючі законодавчі ініціативи АМКУ, думаю, що наступного року низку вказаних проблем може бути вирішено.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати