09 квітня 2019, 13:42

Методика визначення ринку: що, як і для чого?

Опубліковано в №15 (669)

Антоніна Ягольник
Антоніна Ягольник «CLACIS» керуючий партнер
Анастасія Зеленюк
Анастасія Зеленюк «CLACIS» юрист

Антимонопольна дорожня карта охоплює багато аспектів реформування антимонопольного права України та його наближення до найкращих світових стандартів. Проте розробка ефективної методики визначення ринку є одним із ключових аспектів, оскільки від правильності визначення ринку залежить коректність рішень у справах про зловживання монопольним становищем, про антиконкурентні узгоджені дії, а також про надання дозволу на концентрацію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


15.03.2019 р. АМКУ опублікував новий проект Методики визначення ринку, яка має модернізувати підходи АМКУ до визначення ринку.

Проект Методики визначення ринку (далі — Проект) передбачає двоступеневий процес визначення ринку. Перший етап — визначення замінних товарів шляхом оцінки їхніх якісних та кількісних показників. Другий етап — застосування таких економічних тестів як метод гіпотетичного монополіста та цінової еластичності товарів, але лише в тому випадку, якщо не вдалося визначити ринок на підставі оцінки показників. Варто зазначити, що такий підхід дещо суперечить підходу ЄС, де такі тести застосовуються на одному етапі з оцінкою критеріїв замінності товарів, дозволяючи антимонопольним відомствам перевірити правильність оцінки замінності товарів.

Відповідно до Проекту, визначення товарних меж ринку здійснюється шляхом визначення взаємозамінних товарів з позиції попиту та пропозиції. Основний акцент робиться на замінності з позиції попиту, адже в більшості випадків, як показує європейська практика, результати оцінки замінності з позиції попиту та пропозиції є однаковими. Однак у Проекті зазначається, що замінність з позиції пропозиції є важливою для оцінки майбутнього ринку (зокрема, під час аналізу потенційного впливу концентрації).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати