09 грудня 2020, 12:34

Як скласти позовну заяву: лайфхаки від практиків

Опубліковано в №23 (729)

Розпочати підготовку будь-якого документа, в т. ч. позовної заяви важко, коли бачиш перед собою чистий аркуш паперу. Налаштуватись на написання позову допоможуть чашка гарячого чаю чи кави, план дій чи стратегія по справі та за можливості вимкнення гаджетів, які відволікають увагу. Як варіант, для подолання синдрому «чистого аркуша» раджу розпочати, наприклад, з найпростішого — зазначення суду першої інстанції, до якого подаватиметься позов, та учасників справи, їх реквізитів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У будь-якому випадку варто уважно переглянути чинні вимоги процесуального законодавства, які стосуються оформлення позовної заяви, аби в подальшому не отримати ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Типовими підставами для залишення позовної заяви без руху є:

а) неналежне оформлення, наприклад, невірне або неповне зазначення реквізитів сторін, відсутність вимоги до відповідача тощо;

б) ненадання доказів. Для прикладу, в позові міститься посилання на безліч документів, жодний з яких не був долучений, або ж ненадання копій доказів (додатків) для інших учасників справи;

в) неправильне обчислення та сплата судового збору;

г) відсутність належним чином оформленого клопотання про поновлення строку звернення до суду.

Не секрет, що судді не читають величезні тексти, оскільки фізично не мають для цього часу. Тому важливо суть та підстави позову викласти чітко, послідовно і лаконічно, уникаючи загальних, складних та неоднозначних речень. Не варто захаращувати заяву переписуванням статей нормативно-правових актів без зв'язку з аргументами справи — так ви ризикуєте залишитись непочутим.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати