09 October 2019, 15:22

Унікальність — ключ до визнання

Опубліковано в №41-42(695-696)

Віталій Бурдак
Віталій Бурдак «Pavlenko Legal Group» керуючий партнер

Компанія, яка здатна шукати та реалізовувати нестандартні рішення у складних ситуаціях, стає конкурентоспроможною на ринку. Потрібно вміти вирізнятися з-поміж інших, забути про шаблони та обмеження – тоді про вас всі заговорять. Юридичний бізнес вразливий до змін, тож необхідно оперативно реагувати на новації, інакше конкуренти будуть на крок попереду. А ще краще – вміти ці зміни передбачати, бути до них готовими та відповідати викликам часу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Мати довіру клієнта

Можна відвідати багато форумів, круглих столів і тренінгів, але якщо немає вміння будувати комунікацію, то все це навряд чи буде ефективним. Людина приходить з проблемами, цікавиться варіантами вирішення, а тому її потрібно вміти слухати. Клієнт з перших хвилин має відчути та зрозуміти, що звернувся до потрібного йому спеціаліста. Тоді він буде відкритим, чесним, розставить правильно акценти. Діалог з навідними запитаннями, щире зацікавлення та бажання допомогти сформують правильне розуміння першочергових потреб.

Клієнт має відчути, що адвокат хоче вирішити його конфлікт. Досягнення результату – це головне, а гроші – вторинне. Такий підхід допоможе вибудувати правильну стратегію на основі глибокої юридичної експертизи та довіри клієнта. Довіра – це фундамент і запорука успішного партнерства. Цеглу потрібно ставити так, щоб будинок стояв багато років, а не кілька місяців.

Саме такий підхід у Pavlenko Legal Group – орієнтир виключно на довготривалу плідну співпрацю шляхом постійної підтримки та комунікації. Погодьтеся, нерідко з клієнтами нас пов’язують не лише робочі, але й дружні стосунки. Всі ми люди, тому інколи нам потрібно «знімати краватки та піджаки».

Дбати про бренд

Кілька років тому на PR-складову в юридичному бізнесі України не дуже звертали увагу. Сьогодні все навпаки, компанії активізувалися, почали створювати PR-департаменти, наймати експертів, відповідальних за просування продукту та впізнаваність бренду. Маркетологи та спеціалісти з комунікацій працюють із соціальними мережами та засобами масової інформації, щоб бізнес-сегмент знав, бачив і розумів, що є професіонали, які знайдуть відповіді на юридичні питання.

Поняття «бренд» в юрбізнесі потрібно ділити на дві окремі категорії: корпоративний і персональний. Всі юристи та адвокати повинні працювати для спільного результату, бути неодмінною складовою сильного конкурентоспроможного колективу. Кожна людина є важливою деталлю у добре злагодженому механізмі, потрібним пазлом для цілісної картинки. Команда буде успішною лише тоді, коли у всіх буде розуміння відповідальності та обов’язку.

Щодо особистого бренду, то його потрібно розвивати, насамперед, як майданчик для зовнішніх комунікацій. Наприклад, партнер – відомий адвокат. Звісно, він зацікавлений, щоб клієнт обслуговувався саме в його компанії. Тут особистий бренд відіграє ключову роль. Бездоганна репутація, високий відсоток виграних справ, схвальні відгуки клієнтів – це те, що змусить людину повірити у вас та вашу команду.

Про бренд потрібно дбати, це наче рослина, яка потребує постійного підживлення, щоб не зів’янути. Ґрунтом і водою для бренду є вихід за межі сприйняття, унікальність, індивідуальність, невпинний розвиток. Результатом усього цього буде поступове вдосконалення. Важливо набратися терпіння та усвідомити, що не все одразу, що деяким речам для сяяння необхідний час (зокрема, бренду).

Гнучкий юрист

Реальність диктує свої умови, багато процесів автоматизуються. За прогнозами спеціалістів, скоро замість юристів працюватимуть програми та боти. Вважаю це занадто гучними словами, адже алгоритми та штучний інтелект не зможуть виконувати всі функції, на які здатна жива людина. Деталі, нюанси, підводні камені – це те, що не під силу роботам. Іншими словами, людський фактор машинам наразі не осягнути.

Безперечно, можна стверджувати, що зараз юристам вже недостатньо лише бути експертом у своїй спеціалізації. Потрібно вміти комунікувати та виявляти реальні проблеми, пропонувати комплексні рішення. Гнучкість і здатність швидко адаптуватися до змін – це must have характеристики для сучасного юриста та адвоката, які мають тримати руку на пульсі законодавчих змін.

Щоб вирізнятися з-поміж інших, команда повинна знаходити для клієнтів такі рішення, які їм більше ніхто не запропонує. До речі, це один з основних принципів роботи Pavlenko Legal Group – завойовувати довіру унікальністю, індивідуальним підходом і новизною. Тож вкрай необхідно виходити за межі, намагатися витискати максимум із ситуації, реалізовувати весь потенціал, дивитися з усіх боків та знаходити багато ефективних рішень.

Партнери – головний двигун

Успішними командами керують люди, які роблять зважені та мудрі кроки. Стратегія, план, модель – це можна назвати будь-яким словом. Важливими є принципи, цінності та переконання колективу, які закладають фундамент майбутнього успіху. В юридичному бізнесі ритм компаній задають партнери. Саме вони відповідають за напрямок, в якому будуть рухатися юристи та адвокати. Управлінська функція з чітким розумінням принципів ведення бізнесу є основною рисою успішного партнера. Потрібно відчувати пульс команди, всебічно розвиватися, знати потреби своїх працівників, об’єктивно оцінювати їхні можливості та вміння.

Для результативного союзу важливо дивитися в одному напрямку, гармонійно доповнювати один одного, слухати, чути, не боятися брати відповідальність. Щодо амбіційності, то вона має бути конструктивною та об’єктивною, щоб команда не розпалася, а партнери не припинили співпрацю. Я переконаний, що будь-хто не може стати партнером. Це позиція для людини, яка готова бути ініціативною, інноваційною, рішучою, твердою в переконаннях і непохитною в рішеннях. Потрібно розуміти причинно-наслідковий зв’язок, щоб механізм працював, не ламався і якомога рідше «зависав».

Тренди, від яких не втекти

В Україні набирає обертів масштабування юридичного бізнесу. Одні це називають «злиттям», інші – «поглинанням». Якщо говорити не юридичними термінами, то це «об’єднання». У такий спосіб поєднуються кращі практики кількох компаній та створюються потужні команди сильних юристів. Це мудрий стратегічний крок для зміцнення позицій на ринку, а також з огляду на пошук клієнтів. Компанії, що об’єдналися, тепер зможуть пропонувати вже спільним клієнтам ширший та якісніший спектр послуг. Як наслідок, це збільшуватиме прибуток. Головне в боротьбі за клієнта – не втратити свою унікальність, зберегти гідність та репутацію.

Безперечно, ще одним трендом є презентація компаній у віртуальному світі. Мова йде про корпоративні сторінки в соціальних мережах (зокрема, Facebook, LinkedIn, Twitter). Про позиціонування юридичного бізнесу в Instagram однозначно сказати важко. Вважаю, що ця платформа не зорієнтована на пошук бізнесменів, яким потрібна правова допомога. Проте цю соцмережу юристи можуть використовувати для побудови дружніх відносин з клієнтами.

На мою думку, компаніям не варто думати лише про збільшення прибутку. Бути корисним для країни, соціально відповідальним, щоб гармонійно співіснувати з суспільством – орієнтир, що допомагає краще зрозуміти потреби клієнтів та відповідати викликам часу. Знання – цінна річ, але вона набуває більшої ваги, коли досвід і вміння можна передати іншим колегам (зокрема, молодим спеціалістам, які лише починають свій шлях в юриспруденції). Для них такі «настанови» можуть стати серйозним поштовхом до великого успіху.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати