10 October 2018, 16:53

Розвиток юридичної фірми на локальному та міжнародному ринках

Опубліковано в №41 (643)

Юлія Соловйова
Юлія Соловйова «SDM Partners Law Firm» партнер, керівник відділу розвитку бізнесу SDM Partners

Одним з найбільш значущих активів юридичної фірми є його внутрішній (співробітники) та зовнішній (споживачі послуг) клієнти. Отже, важливо будувати свою роботу та визначати вектор розвитку фірми, виходячи із завдань і потреб таких клієнтів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Для зовнішнього клієнта на локальному та міжнародному ринках юридична послуга, навіть за умови її високої якості, повинна бути нерозривно пов'язана з його бізнес-інтересами, перетворюючи юридичну фірму в надійного партнера. У такому випадку ця послуга стає допоміжним чинником реалізації розвитку бізнесу клієнта.

Безперечно, тривалість співпраці юридичної фірми зі своїми клієнтами значною мірою залежить від якості послуг, що надаються. Однак найкращим механізмом збереження співпраці є робота команди за межами її профільної діяльності. Юридичним фірмам потрібно постійно думати про те, як перевершити очікування клієнтів. Це може бути у формі запрошення на круглий стіл, де обговорюється актуальна для клієнта тема, організація зустрічі з експертом у питаннях, що стосуються його бізнесу, генерування інвестиційного проекту або просування бізнес-ідеї клієнта. Все це дає розуміння, що юридична фірма – допоміжна частина розвитку бізнесу клієнта. Для формування такої довіри потрібно знати про пріоритетні потреби клієнта, що дозволить зробити вдалу пропозицію, задовольнивши ці потреби.

З ким співпрацювати та за якими напрямками?

Створення широкої мережі партнерів за кордоном дозволить запропонувати своїм клієнтам найбільш ефективні рішення для завдань в інших юрисдикціях. SDM Partners має від 5 до 10 перевірених юридичних фірм у кожному цікавому для нас регіоні. Розуміючи, в яких практиках є сильною та чи інша фірма-партнер, знаючи її тарифну політику, команда готова запропонувати своєму клієнтові найбільш ефективне рішення для його завдань в іноземній юрисдикції. Сьогодні наша фірма взаємодіє з більше ніж 300 юридичними партнерами по всьому світу. Це допомагає нам не лише розширити наші можливості для клієнта, але й вивчати кращі практики організації бізнесу та пов'язані з цим інновації. Окрім того, міжнародна співпраця та застосування отриманих знань і досвіду в побудові юридичного бізнесу допомагає нашій команді в роботі на внутрішньому ринку та з внутрішніми клієнтами фірми.

Відкриття офісів юридичної фірми за кордоном

Відкриваючи власний офіс в іноземній юрисдикції, необхідно розуміти, що юридична фірма автоматично стає конкурентом локальних учасників ринку послуг. В цьому випадку отримати так званий «referral» стає складним завданням. Однак для багатьох іноземних клієнтів важливим чинником у процесі співпраці з місцевою юридичною фірмою є розуміння мови, менталітету та ділових традицій. Іншими словами, розмовляючи з клієнтом однією мовою, офіс юридичної фірми має свої привілеї. Саме тому в цьому році ми відкрили French і Polish desks, що дозволяє нам контактувати з клієнтом французькою та польською мовами, маючи глибокі знання у привабливих галузях для бізнесу цих регіонів, у поєднанні з індивідуальним підходом до кожного клієнта і його потреб.

Популяризація ідеї інвестування в Україну

Для будь-якої компанії важливим є створення свого «social value». Одним з таких способів, який використовує SDM Partners, є популяризація ідеї інвестування в економіку України. Для цього можна організовувати та брати участь в різних заходах за кордоном (конференціях, семінарах, публікаціях в іноземних ЗМІ), презентуючи інвесторам законопроекти, позитивні нововведення українського законодавства, способи захисту прав такого інвестора, а також нові інвестиційні проекти в різних галузях економіки, завдяки яким Україна стає цікавим об'єктом для бізнесу. Останні реалізовані нами заходи здійснювалися в Польщі та Ірландії за підтримки різних державних і приватних організацій, де партнери презентували місцевим компаніям можливості та ризики ведення бізнесу в Україні. Безперечно, у разі загального зростання кількості іноземних інвесторів та обсягів інвестицій в країну юридичні фірми відчують це на своєму бізнесі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати