З 2016 р. тема legal tech в Україні поступово виходила на пік популярності (зокрема, серед юридичних компаній), ставши фактичним трендом у минулому році. Зараз про legal tech говорять значно менше. Кожна друга компанія, яка ще рік тому анонсувала своїх чат-ботів і пророкувала смерть професії, все рідше публікує новини про інформаційно-технологічні рішення.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Чи можна вважати legal tech скороминущим хайпом. Чи навпаки, переконавшись у необхідності та важливості технологічних інновацій, юридичні компанії перейшли від розмов до справи, а legal tech рішення з конференцій та мітапів перекочували до кабінетів юристів та інженерів. Інтриги не буде. Насправді, рівень захоплення юристів штучним інтелектом та ботами як панацея для вирішення всіх проблем бізнесу дещо знизився. Не всі рішення мають однакову цінність, зрозумілі та корисні для бізнесу.
Legal tech перестають вважати чарівною пігулкою, але це йде лише на користь індустрії. Legal tech рішення з фантазій та планів переходять у розряд щоденних інструментів. Стають незамінними каталізаторами роботи юриста, пришвидшуючи й роблячи її ефективною та цікавою. Проаналізуємо legal tech рішення, які вже використовують українські юридичні компанії, та рішення, на які зараз є запит.