Нещодавно в Києві відбулася щорічна конференція з корпоративного управління, учасники якої обговорювали погляд інвестора на бізнесподії в Україні. Зокрема, відомий експерт з питань корпоративного управління в Європі і Середній Азії Владислава Рябота приділила цьому питанню значну увагу.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Як відомо, до корпоративного управління відносяться структури і процеси для управління і контролю компаній. Акціонери, менеджмент, Рада директорів, регулярна звітність та їх інформування, керівництво та нагляд – все це складові механізму корпоративного управління…
Чому слід турбуватися про корпоративне управління?
Результативність портфеля, місія розвитку, репутаційний ризик – в основі всіх цих понять лежить саме корпоративне управління. У світлі глобальної економічної кризи належне корпоративне управління набуває вкрай важливого значення, оскільки допомагає підвищити ефективність, підкріплює довгострокове процвітання компанії і забезпечує дотримання прав усіх акціонерів, вважають експерти з корпоративного управління.
Економічне обґрунтування належного корпоративного управління
Насправді фірми повинні турбуватися про корпоративне управління, адже це явище не тільки підвищує ефективність діяльності, дозволяє управління ризиками та покращує репутацію компанії, але й надає доступ до капіталу, знижує його вартість.
Задля забезпечення ефективної системи корпоративного управління слід звернути окрему увагу на структуру і функціонування Ради директорів, дотримання прав учасників товариства, роль та обов’язки по відношенню до менеджменту, прозорість і розкриття інформації, бухгалтерський облік та зовнішній аудит, внутрішній контроль і аудит, ризикменеджмент, фінансову та нефінансову звітність та доступ до інформації.